Teksti suurus:
A A A

2.-3. mail 2015 toimus Tartu ringkonna kodutütarde kevadlaager

06.05.2015
2.-3.mail leidis taas aset Tartu ringkonna kodutütarde iga-aastane kevadlaager. Nagu ikka, oli toimumiskohaks Luunja lastelaager ning kavas ka mõned traditsioonilised tegevused.
Laagri avasime pidulikult rivistusega, kus heiskasime laagrilipu ning rääkisime sellest, mis meid selle kahe päeva jooksul ees ootab. Kui plaanid selged, suundusime nautima laupäevaseid pannkooke, mis kõigi meele rõõmsaks tegid ja motiveerisid meid veelgi rohkem tegutsema.
Heategudega me laupäeva alustasimegi. Nimelt osalevad laagrilised alati „Teeme ära!“ talgutel, mille raames koristame Kabina karjääri ning ka laagriplatsi. Kurb on tõdeda, et igal aastal, mil tagasi läheme, oleme jälle peaaegu alguses tagasi - karjääri ümbrus on prügi täis ning ikka leiab metsa alt hiigelsuuri asju nagu näiteks madratsid, televiisorid, kraanikausid jms. Lisaks sellele avastusele tuli meil vastu panna ka väikestele vihmahoogudele, kuid üht õiget kodutütart vihm ei heiduta ja töö sai tehtud oodatust varemgi. Suurimateks leidudeks olid mööblitükid ja kodutehnika, samuti rehvid. Igatahes me ei kaota lootust, et ühel ilusal kevadel oleme me Kabina karjääri ääres lõpuks ilma tööta.
Laagriplatsile tagasi jõudes oli võimalus saabuvaks emadepäevaks kingitusi teha  ja juba peagi olid ka kokatädid taas meid rõõmsalt kartuli-kastmega ootamas. Kui kõhud täis söödud, hakkasid pihta õppepunktid, mis sel aastal olid valdavalt meedia ja looduse teemadel. Näiteks said laagrilised ajakirjandustudengite käe all intervjueerimist proovida, aga õppida tundma ka erinevaid linnulaule, kuulda internetiohutusest ja lisaks ka Kõrgema Sõjakooli kadettide käe all rivisammu harjutada.
Kui õppepunktid läbi ning kõik targemad ja osavamad, alustasime iga-kevadise Kodutütarde Kevadise Kolmevõistlusega, kus kõik kodutütred mõõtu saavad võtta. Tänavusteks aladeks olid seljakoti pakkimine, oluliste isikute teadmine ja eesti erinevate ajalehtede-ajakirjade tundmine.
Võisteldi nooremate ja vanemate vanusegrupis, rebimist oli kõvasti ja nalja sai ikka ka.
Kui võistlushimu rahuldatud, oli taas aeg keha kinnitada ning ega sellega meie tegus päev ei lõppenud, vaid pihta hakkas lõbusam osa. Nimelt oli isetegevusõhtu ülesandeks teha mõne metsast leitud põneva asja kohta koos rühmaga reklaam. Lapsed olid loomingulised ning reklaamiti kõike -  häbipleki-eemaldajast sõpruseni. Peale vahvate kavade esitamist oli võimalus ka diskomajas veidi jalga keerutada ning peagi saabus ka öörahu.
Uus hommik algas päikseliselt ja ühise võimlemisega, pärast rivistust suundusime hommikusöögilauda. Pärast seda oli kõikidel soovijatel võimalus sooritada Kodutütarde järgukatseid, mida meil on kokku kuus – need näitavad, millised kodutütarde teadmised ja oskused on keegi tüdrukutest juba selgeks saanud. Lõviosa pühapäevasest päevast sisustas meediajaht, kus laagrilistel oli võimalus meeskonnana tegutsedes erinevaid meedia-teemalisi ülesandeid lahendada. Kui meedia jahitud, oli aeg enda asjad kokku pakkida, laagripaik korda teha ning seada sammud laagri viimasele rivistusele. Kui kõik tänatud-õnnitletud-kallistatud, suunduti bussidele, et võtta ette kodutee – kodutütreid oli kokku tulnud maakonna eri äärtest.
Taaskord peab tõdema, et iga laager on eriline ja omanäoline ning kindlasti seda aega ja vaeva väärt. Imelised ja ettevõtlikud noored motiveerivad meie noortejuhte, kes omakorda on eeskujuks noortele. Loodame, et seda tahet ja rõõmu jagub ka järgnevateks aastateks ning ühel aastal saame tagasi minna puhtasse ja korras laagripaika!
 
Pilleriin Kirs
Tartu ringkonna kodutütar
Lähte rühmajuht