Teksti suurus:
A A A

Admiral Pitka luurevõistluse võitis Kaitseliidu Tartu maleva võistkond

08.08.2016
Raplas lõppenud rahvusvahelise admiral Pitka luurevõistluse võitis Tartu maleva meeskond, teiseks tuli Scoutpataljoni I ja kolmandaks Soome II võistkond.

Võitjameeskonda kuulusid Indrek Roos, Jaanus Roos, Indrek Rebane ja Rain Eensaar.

Käesoleva aasta võistlus paistis silma välisvõistkondade väga heade tulemuste poolest. Esikümnes lõpetasid üks Soome ja kaks Taani võistkonda.

Luurevõistlusel osales ka kaks naiskonda, kellest Naiskodukaitse Rapla ringkonna võistkond katkestas ja Valgamaa maleva esindus tuli 16ndaks.

Kokku lõpetas admiral Pitka luurevõistluse seitseteist võistkonda kahekümne viiest startinust. Omavahel võtsid mõõtu Eesti, Poola, Soome, Taani, Suurbritannia, Rootsi, Ameerika Ühendriikide, Hispaania ja Leedu riigikaitse organisatsioonide esindused.

"Võistlus on läinud admiral Pitka vaimus,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili. "Ei ole ainult meeskonna sisene toetus, vaid on olemas ka meeskondade vaheline toetus,“ lisas ta.

Maailma üheks raskemaks militaarvõistluseks peetaval admiral Pitka luurevõistlusel pidid neljaliikmelised võistkonnad 2.-6. augustini läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult ligi sada kakskümmend kilomeetrit.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.

Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit kui teised organisatsioonid.

Tekst: Merle Norit
Foto: Karmen Vesselov