Teksti suurus:
A A A

Akadeemiline malevkond tähistas taasloomise aastapäeva laskevõistlusega

28.03.2016
19. märtsil, Tartu maleva Akadeemilise malevkonna taastamise 20. aastapäeval, toimus Kaitseliidu kahe akadeemilise malevkonna laskevõistluse I karikaetapp. Laskevõistluse eesmärk on süvendada kahe akadeemilise malevkonna sidemeid, arendada liikmetevahelisi suhteid, elavdada kaitseliitlaste laskespordialast ettevalmistust ja tõsta huvi laskespordi vastu.

Tallinna ja Tartu akadeemilistest malevkondadest osales 23 kaitseliitlast ja laskmine toimus 25m kompleksharjutusena kahest relvast - Heckler&Koch USP ning .22-kaliibriline sportpüstol. Mõlemast relvatüübist laskmisel toimus 5 proovilasku ja seejärel 10 võistluslasku kahe viielasulise seeriana 2x3 minuti jooksul.

Võistlusel selgitati välja individuaalselt ja võistkondlikult mõlema malevkonna parimad laskurid ning võistlus kujunes üle ootuste tasavägiseks.  Mõlema laskeharjutuse summaarse tulemuse kolm parimat ehk karikavõistluse I laskeetapi esikolmik olid n-ltn Ernst Tungel (I koht, 168 silma), n-ltn Jüri Pilm (167 silma) ja kpt Rain Muru (166 silma).

Meeskondlikult jäid püstoli USP lasketulemused viiki. Sportpüstoli laskmises olid aga tallinlased veidi paremad. Võistkondlikult võitis laskevõistluse I karikaetapi ülinapilt Tallinna AKM 945 silmaga Tartu AKMK 941 ees.
Nooremleitnant Sibul lisas, et osalejate rohkust ja laskjate positiivseid emotsioone ning tagasisidet silmas pidades, tahab ta loota, et on sündinud mõlema malevkonna võitlejaid siduv väärt ettevõtmine. Seda enam, et selle ellukutsutud laskevõistluse eesmärgiks polnud pelgalt kaitseliitlaste laskeoskuste parandamine vaid ka kahe malevkonna liikmeskonna kokkukuuluvuse suurendamine ning liikmete omavahelise suhtluse arendamine.

Samuti tänas Ivar Sibul kõiki, kes laskevõistlusel ja sellele eelneval ning järgneval mõttevahetusel Tartu AKMK kodutiirus osalesid ning kõiki neid, kes oma mõtte või teoga karikaetapi korraldamisele ja läbiviimisele kaasa aitasid.
Karikavõistluse II etapp toimub septembris Tallinnas.

Foto ja tekst: Tartu maleva teavituspealik Eveliis Padar