Teksti suurus:
A A A

Akadeemilise malevkonna uus pealik on Lemmit Kaplinski

15.02.2021
Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi nimetas Tartu maleva Akadeemilise malevkonna pealiku ametikohale Lemmit Kaplinski.
 
Elupõlisest tartlasest Akadeemilise malevkonna liige Lemmit Kaplinski (40) on olnud kaitseliitlane 15 aastat. Kogu selle aja on ta tegutsenud aktiivselt sõjaaja koosseisus StTaKo ridades. Samuti on ta löönud kaasa Akadeemilise malevkonna rahuaegsete tegevuste elluviimisel nii juhatuse liikmena kui viimastel aastatel pealiku abina.
 
Väljaspool Kaitseliitu on semiootika ja kultuuriteaduste taustaga Lemmit aidanud üles ehitada Kaitseväe Akadeemia Matkekeskuse ja asutanud omanäolise ning laialdast tunnustust leidnud Trüki- ja Paberikunsti muuseumi @TYPA. Täna on tema põhitööks Tartu linnavolikogu töö korraldamine selle esimehena.
 
Oma sõnade järgi näeb Lemmit malevkonna ees seisvaid väljakutseid kui juurte juurde naasmist. „Laiapõhjaline riigikaitse on hästi unustatud vana. Pöördumine Kaitseliidu asutamise ja taasasutamiseni viinud väärtuste juurde aitab meil jõuda paremini iga liikmeni, rakendada nende oskusi ja muuta organisatsioon tõeliselt ühiskonda siduvaks jõuks,”
selgitab ta.
 
Täna elab Lemmit Supilinnas kahe kassiga, tal on täiskasvanud tütar ning ta on otsustanud minna tagasi ülikooli magistriõpinguid lõpetama.
 
Malevkonna senine pealik Janek Riives ütles, et tänavu täitub kümme aastat hetkest, kui ta andis Ivar Sibulale nõusoleku kandideerida malevkonna juhatuse liikmeks. „Sellest hetkest alates olen olnud malevkonna tegemistega väga tihedalt seotud, täites juhatuse liikme, pealiku abi ning viimasel kolmel aastal pealiku ülesandeid,“ meenutas ta.
 
Janek Riives lisas,  et arvestades malevkonna suurust ja ülesannete hulka on kolmeaastane ametiaeg täpselt selline, kus on võimalik juhtimise kvaliteet ja ka motiveeritus rahuldaval tasemel hoida ja seetõttu otsustas ta nüüd teatepulga üle anda.
 
Tartu malev tänab Janek Riivest suure töö eest ja soovib uuele pealikule edu!