Teksti suurus:
A A A

Elva malevkonna uus pealik on Marko Tiirmaa

14.02.2017
Tartu maleva Elva malevkonnas leidis 11. veebruaril aset põlvkonnavahetus, kus Elva malevkonna kauaaegne pealik reservkapten Aarne Salo andis teatepulga üle reservnooremleitnant Marko Tiirmaale.

11.septembril lõppes seega 20 aastat kestnud etapp Elva malevkonna ajaloos, sest Aarne Salo oli malevkonna eesotsas alates 1997. aastast.

Aarne Salo oli Kaitseliidus juba 1990. aastast, mil 24. aprillil moodustatud viieliikmeline rakuke pani aluse Kaitseliidu taastamisele Puhjas.

Reservnooremleitnant Marko Tiirmaa on Kaitseliiduga seotud juba koolieast saati, mil Võrumaa malev värbas Tiirmaa koos teiste koolipoistega oma ridadesse.

Pärast ajateenistust jäi Tiirmaa mõneks ajaks tegevteenistusse ning läks pärast seda Tartu Ülikooli tudeerima usuteadust. 2008. aastal täitis ta teenistuskohuseid Võrumaa malevas Võru kompanii juhtkonnas, kuid elukoha vahetuse tõttu liitus ta hiljem Valga malevaga.

Nooremleitnant Tiirmaa annab riigikaitsetundide mitmetes gümnaasiumites ning peab riigikaitsealaseid loenguid, tutvustades meie riigikaitse ülesehitust ja struktuure. Ka sõjalise väljaõppe poolega on ta sina peal, omades instruktori ja instruktorite treeneri pädevust. 

Foto: Marko Hõrak