Teksti suurus:
A A A

KL-i meistriks sõjalises kolmevõistluses tuli juba üheksandat korda Tartu malev

11.04.2016
9. aprillil selgitati Põlva maleva korraldamisel Tsiatsungõlmaal Kaitseliidu meistrid sõjalises kolmevõistluses. Meeskondlikult olid taas parimad tartlased Valgamaa ja Rapla võistkondade ees.

Sõjaline kolmevõistlus kätkeb endas kolme võistlusala: laskmine, granaadivise ja jooksukross ja Tartu võistkonna liige Indrek Roos tänas kõiki Tartu maleva võistlejaid , kes suutsid end kolmel sõjaliselt tähtsal alal end proovile panna ja edukalt need alad sooritada ning Tartu malevale üldvõidu tuua.

"Kaitseliidu spordipealiku Margus Purlau sõnul on sõjaline kolmevõistlus kui kutsemeisterlikkuse mõõduvõtt. Sellest võib järeldada, kui oluline on selline võistlus sõjalist väljaõpet silmas pidades. Eriline tänu Naiskodukaitse liikmetele, kes moodustasid  poole meie võistkonnast ja ei kõhelnud nendel aladel võistelda,“ lisas ta.

Vanuseklassi parimatest  D18 saavutas teise koha mitmekordne kolmevõistluse võitja Helen Saal, kes seekord pidi leppima oma hea konkurendi Aili Popi paremusega. Vanuseklassis D50 saavutas esimese koha Kai Visnapuu täpseim vanuseklassi laskja  ja tema järel teine Maret Meriste, kes võitis oma vanusegrupi granaadiviske ja jooksukrossi.

Suur panus oli ka Valvekompaniis töötavate meeste võistlemisest. H40 vanuseklassis saavutas Aigar Konsap teise ja kolmanda koha napsas Veiko Randaru.

Seekord hinnati ka lisaks kohamedalitele väärilise meenemedaliga alavõitude parimaid. Tartu malevast saavutas parima meeslaskja alavõidu Tiit Kadak ja parima naisgranaadiviskaja ja kiirema naisjooksja on Helen Saal.

Indrek Roosile oli see juba kümnes kord võistelda. Nendest seitsmel korral on ta tulnud individuaalselt esimeseks. "Seekord oli Kaitseliidu meistritiitli võit minu jaoks napimast napim, sest punktisummas 2602  võita ühe punktiga oma konkurenti, mis tähendab kuue kilomeetrisel rajal punktiskaalas ühte sekundit, “ lisas ta.

Roos ütles, et võistluse hea kohaga lõpetamise eeldus ongi see, et tuleb kõiki kolmel alal hea tulemus saada.  "Aga tean Tartu maleva võistkonna kokku panijate nimel öelda seda, kui keeruline on leida selliseid inimesi, kes tahavad ja suudavad nendel kolmel alal end proovile panna. Seega hindan kõigi meie panust kõrgelt ja usun, et üheskoos suudame seda teha ka järgneval aastal,“ tõdes ta.
 
Võidu sepistamisse panustanud Helen Saal lisas, et võidu tõi Tartule eelkõige tiimitöö. "Sellel  korral oli üldarvestuses oluline, et maksimaalne arv võistlejaid oleks stardis ning seda me ühe erandiga suutsime - kõikides vanuseklassides kolm kohustuslikku osalejat+1 varu (va mehed 40) juhuks, kui kellelgi kolmest ei ole parim päev,“ rääkis ta.

Helen Saal soovis aga tänada eraldi Indrek Roosi, et tal on jätkuvalt tahtmist seda asja vedada ning hoolitseda kõigi raskuste kiuste meeskonna treeninguvõimaluste eest.

Võistluse protokolli vaata SIIT!

Foto: Põlva malev