Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu meistrivõistlustelt võrkpallis Tartule II koht

17.03.2015

Turniir algas väikese segadusega. Nimelt oli Tallinna malev kaugelt kohale sõitnud, kuid mingil põhjusel ei olnud nad registreeritud. Lõpuks ikkagi lisati nad B alagruppi viiendaks võistkonnaks. Võistluse formaat nägi ette, et alati peab olema 2 naisterahvast platsil. Seega läksime võistlustele kõige lihtsama taktikaga mida selles olukorras mängida saab - naised tõstavad ja mehed löövad. Geimid kestis 15 punktini ja geim võis lõppeda ka seisul 14:15.

Juba soojenduse ajal sai selgeks, et loositud alagruppide tase on natukene erinev. Esimene mäng oli Tartul Järva maleva vastu. Tasavägisest mängust õnnestus meil väljuda võitjana 2:1 (9, -13, 11). Tagantjärele võib öelda, et Järva malev kes sai alagrupis kolmanda koha ja mängis hiljem 5-6 koha pealt oleks võinud parema loosiõnne korral ka kolmandale kohale tulnud Rapla meeskonnale kõva konkurentsi pakkuda.

Teine mäng Põlva vastu oli Tartu võistkonnale natukene kergem. Tulemuseks 2:0 võit (9, 11). Pärast seda mängu oli selge, et me saame edasi poolfinaali - tuli veel mängida Valgaga esikoha nimel.

Valgaga mängus kaotasime esimese geimi üpriski kindlalt (15:9) teises geimis suutis aga Valga võtta napi (14:15) võidu.

Kui A alagrupis olid jõuvahekorrad üpriski selged siis B alagrupis suutis Harju malev võita neljast mängus kolm ja kindlustada sellega grupi esikoht. Teise koha peale võistlesid aga 3 võistkonda (Rapla, Võrumaa ja Pärnumaa), kes kõik kogusid 2 võitu ja 2 kaotust. Parema geimide suhtega sai teise koha Rapla. Kolmanda koha alagrupis kindlustas endale Võrumaa ja neljandaks jäi Pärnumaa.

Kohamängudes sai selgeks ka alagruppide natukene erinev tase. A alagrupi võistkonnad võitsid kõik mängud B alagrupi meeskondade vastu.
 
Tartu mängis poolfinaalis Harju maleva vastu. Kui esimeses geimis tuli võit suhteliselt lihtsalt (15:6), siis teises geimis avastasime ennast 8:8 viigiseisult. Lõpuks suutsime enda paremuse aga maksma panna ja kindlustada (15:10) võit ja koht finaalis.

Finaalis kohtasime loomulikult juba alagrupist tuttavat Valgamaad. Valgamaa oli enda mängu aga turniiri jooksul palju paremini käima saanud ja esimeses geimis meile võimalust ei andnud (5:15). Teises geimis lasime Valgamaa alguses jälle pikalt ette ja kuigi lõpus natukene lähemale jõudsime siis oli lõpuspurdi jaoks juba natukene hilja. Tulemuseks 15:11 kaotus. Kokkuvõtvalt võib öelda, et Valgamaa oligi teistest peajagu üle ja tegelikkuses suutsime Tartu malevaga sellelt turniirilt maksimumi välja võtta. Loomulikult oleks tahtnud Valgalt ka geimi ära võtta, aga eks midagi peab ka järgmiseks aastaks jääma.

 

Võistkonna eest mängisid:

Andres Uibo

Indrek Kriisa

Mihkel Veski

Sigmar Markov

Johel Aas

Kaur Lumiste

Helen Saal

Sigrid Lehtme

Toomas Kalmus

 

Tahaksin tänada Võru malevat väga hea korralduse eest. Tartu meeskonnast tooksin esile kõige suurema rünnaku koorumuse saanud ja tõenäoliselt kõige resultatiivsema mängija Indrek Kriisat ning meie kõige nooremat liiget  Sigrid Lehtmet, kes noorele eale vaatamata rasketel hetkedel kätt ei väristanud ja oma serviseeriatega nii mõnegi vanema mehe kukalt kratsima pani.

 

Andres Uibo

akadeemiline malevkond