Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Tartu malev ja Tartu linn tähistavad Eesti Vabariigi 104. aastapäeva koos linnarahvaga Tartu Raekoja platsil

21.02.2022
24. veebruaril korraldab Kaitseliidu Tartu malev Eesti Vabariigi aastapäeva auks rivistuse mälestussamba Kalevipoeg juures ning kell 11.00 algab tunnustusüritus ja Põhja-Tartumaa malevkonna lipu annetamise tseremoonia millele järgneb tehnika-ja relvanäitus koos rahvapeoga Tartu Raekoja platsil.
„Sel aastal tähistame Eesti sünnipäeva teistmoodi, kui varasemalt. Tuleme rahvale lähemale ja pidutseme sel olulisel päeval koos Tartumaa inimestega Tartu Raekoja platsil“, sõnas Kaitseliidu Tartu maleva pealik kolonelleitnant Kaido Tiitus. Malevapealiku sõnul on ju kaitseliitlased vabatahtlikud riigikaitsjad just rahva hulgast ning meile on oluline kogukonna ja perekondade toetus, et tegutsemine oleks parimal viisil motiveeritud.
 
Kell 09.15 Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud mälestustseremoonia Tartu vabadussamba Kalevipoeg juures.
Kell 10.00 Eesti lipu austamise tseremoonia Tähetorni juures.
Kell 11.00 Kaitseliidu Tartu maleva tunnustusüritus koos Põhja-Tartumaa lipu annetamise tseremooniaga Tartu Raekoja platsil.
Kell 12.00 algab rahvapidu Raekoja platsil.
 
Lisaks ergutatakse Kaitseliidu Tartu malev parimaid ning esmakordselt tunnustatakse ka liikmete peresid, kes võimaldavad emadel, isadel ja noortel panustada oma aega riigikaitsesse. Rahvapeol tekitab meeleolu Nedsaja Küla Bänd ning kõigil on võimalus tutvuda Kaitseliidu tehnika ja relvadega. Naiskodukaitse Tartu ringkond pakub sooja teed ning osaleda saab ka vahval seiklusmängul, mille peaauhinnaks on püstolilaskmine lasketiirus. „Kutsun kõiki inimesi ja kogu Tartu maleva peret osalema Eesti Vabariigi aastapäevaüritusel“, sõnas malevapealik.