Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Tartu malev tähistab vabariigi 97. aastapäeva 24.02.2015 mitme sündmusega

24.02.2015
8.00 malevapealik koos pärjatoimkonnaga ja Tartu linnapeaga asetavad pärjad Pauluse kalmistul asuva Vabadussõja mälestusmärgile, Raadile Kuperjanovi hauale, Lõuna-Eesti vabastajate mälestusmärgile ja viimasena Vabadussõja mälestusmärgile „Kalevipoeg“.
9.00 "Kalevipoja" juurde on oodata ka akadeemiliste organisatsioonide esindusi lipuga ja linnakodanike.
9.30  liigutakse koos rongkäigus Toomele Tähetorni juurde.
10.00 toimub Tähetorni juures vabariigi aastapäevale pühendatud maa- ja linnavalitsuse kõnekoosolek. 
10.45 liiguvad Tartu maleva üksused Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse aulasse aktusele.
11.15 algab aktus, kus peab kõnet maleva pealik ning eeskavaga astuvad üles Kaitseliidu Majakoor ning kodutütred. Piduliku päeva krooniks on ergutamised: tänukirjad, teenetemedalid ja auastmete üleandmine. Aktus lõppeb ühispildiga. Aktusele järgneb suupistelaud.
 
Kaitseliit on kaitsejõudude osa, mille üks põhilisi käimalükkavaid jõude on kodanike vaba tahe. Kaitseliidu ülesanne on suurendada rahva valmisolekut kaitsta Eesti iseseisvust ja põhiseaduslikku korda.  Lisaks erineval tasemel sõjalisele väljaõppele, pakub Kaitseliit mitmesuguseid võimalusi enesearenguks ning põnevaks ja sisukaks vaba aja veetmiseks. Kaitseliit on vennaskond, milles leiavad oma koha ühise eesmärgi nimel tegutsevad erinevas vanuses mitmesuguse taustaga inimesed üle Eesti. Kaitseliidu Tartu malev ühendab kaitseliitlasi kõikidest Tartumaa linnadest ja valdadest ning jaguneb 3 malevkonnaks, 2 üksikkompaniiks ja 2 üksikrühmaks.
Tartu maleva juures tegutsevad ka Naiskodukaitse Tartu ringkond, Noorte Kotkaste Tartu malev ja Kodutütarde Tartu ringkond.
Sõjalistele harjutustele ja väljaõppele lisaks tähistatakse ühiselt olulisi sündmusi - maleva aastapäeva, Võidupüha, Vabariigi aastapäev. Samuti osaletakse üleriiklikel õppustel, paraadidel ja tehakse koostööd kohalike omavalitsuste ning teiste jõustruktuuridega.