Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit läheb Kuule!

09.02.2022
Lugupeetud reisijad!
Tere tulemast meie reisile, mille sihtpunkt on KUU! Selle nimel, head kaitseliitlased, et teie reis mööduks mugavalt ja turvaliselt, teeme ühise avalduse – vaba tahte jõud on loodusjõud, mille kõrval kahvatuvad kõik teised ennast superjõuks nimetavad nähtused. Head reisi ja kohtumiseni juba Kuul!
Kaugosalusega kampaania „Kaitseliit läheb kuule!“ kutsub kõiki Kaitseliidu liikmeid järgima tervisliku liikumisega kaasnevaid rõõme ja head enesetunnet. Kampaania ühendab kaitseliitlaste seas populaarsemaid liikumisviise ja nendeks on suusatamine veebruaris, jooksmine ja kõndimine maikuus ning jalgrattasõit augustis.
 
„Kampaania „Kaitseliit läheb kuule!“ on pühendatud esimese inimese jalajäljele Kuul 53-ndale aastapäevale.
Selleks valime kõige lühema teekonna kuule, mille pikkuseks on 356 410 km.

Kaitseliit kuulutab tervisliku liikumise kampaania 2022 „Kaitseliit läheb kuule!“ käigus  järgmised perioodid suusatamisele, jooksmisele ja kõndimisele ja jalgrattasõidule vastavalt:
01.-28.02.2022 (VEEBRUAR) – suusatamise kuu;
01.-31.05.2022 (MAI) – jooksmise ja kõndimise kuu;
01.-31.08.2022 (AUGUST) – jalgrattasõidu kuu

Distantsi valik on vaba ja vastavalt oma võimetele. Eesmärk on nimetatud perioodil registreerida kõik oma läbitud kilomeetrid vastavalt etapiga määratud liikumisviisile, mis summeeritakse elektroonilisel platvormil nii individuaalselt, kui ka struktuuriüksuse arvestuses. Iga osalus loeb, see tähendab, et iga kaitseliitlase panus kilomeetrites tõstab tema KL struktuuriüksuse asetust võrreldes teiste konkureerivate struktuuriüksustega. Samas ärgem unustagem – KUULE jõuame ikka ühise pingutuse ja -panusega.
 
Keelatud on rikkuda ausa mängu põhimõtteid ehk distantsi läbimiseks auto vm mootorijõul liikuva transpordivahendi kasutamine, mitte suusatades, -joostes vms moel genereeritud „võltskilomeetrite“ (infodopingu kasutamine) registreerimine ja üleslaadimine. 
 
Tervisliku liikumise kampaania ei ole klassikaline võistlus kiiruse ja aja peale, paremusjärjestuse koostamisel arvestatakse määratud perioodil individuaalselt maksimaalselt kogutud kilomeetreid ja võistkondlikult KL struktuuriüksuse poolt kogusummana kogutud kilomeetreid ja liikmeskonna suhtarvu (liikmeskonna koguarvu suhe osalejate arvuga).

Rohkem infot siit.