Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased tõid KASP võistlustelt koju auhinnalisi kohti

05.07.2016

 
1.-3. juulini toimusid Leedus iga-aastased rahvuslike vabatahtlike kaitseorganisatsioonide KASP spordimängud, millest ka tänavu võtsid osa Eesti kaitseliitlased. Sel aastal oli võistluse toimumispaigaks Prienais asuv looduskaunis Harmony Park kuurort.

Sarnaselt eelnevatele aastatele saavutati ka auhinnalisi kohti. Militaarses kahevõistluses  saavutasid 3. koha Tartu maleva liikmed vennad Indrek Roos, Jaanus Roos ning Kristjan Roos. Kahevõistlus koosnes kuulivestiga jooksust, automaat AK-4 lahtivõtmisest ja kokkupanekust ning õhupüssist laskmisest.

Rammumeeste alal saavutati 2. koht, võistlesid Henry Tammann Alutaguse malevast ning Jaanus Roos, Indrek Roos ja Kaupo Kruusaauk Tartu malevast. Mehed pidid hakkama saama veoauto lükkamisega, liivakottide tõstmisega veoki kasti; samuti pidid nad kanderaamil kannatanuid transportima, võrgu alt läbi roomates laskemoonakaste teisaldama ning veoauto rehve kantima.

Militaarses viievõistluses saavutasid Imre Õim ja Margus Koor (Valgamaa malev) 3. koha. Võistluse raames pidid mehed tegema kätekõverdusi, rebima sangpommi, nii täpsuse kui kauguse peale granaati viskama ning võistlus lõpetati jooksuringiga, mis loomulikult toimus lahingvarustuses.

Lisaks tehti tubli sooritus ka muudel aladel, kuid seal jäeti auhinnalised kohad teistele delegatsioonidele - ülemate laskevõistlus püstolist, sangpommi kahevõistlus, multisport, granaadivise, naiste viievõistlus ja tänavakorvpall.
Mitteametliku alana sai kätt proovida ka saapaviskes, mille võitsid nii naiste kui meeste arvestuses Eesti esindajad - esikoha ja võistluse meene teenisid välja Henry Tammann Alutaguse malevast ning Helen Saal Tartu malevast.
Sel aastal ei õnnestunud aga komplekteerida võistkonda köieveoks ning jahilaskeraja tarbeks.

Ilm soosis pigem teisel päeval võistlejaid- esimesel võistluspäeval oli päikseline suvepäev rohkem kui 30-kraadise temperatuurinäiduga ja see pani võistlejaid rohkemgi proovile. Võistluste vahelisel ajal käidi tiigis ujumas või teistel aladel võistlejaid ergutamas. Päevaste sündmuste muljeid sai vahetada õhtuse meelelahutusprogrammi saatel ning kuna tegu oli siiski sportliku üritusega, ei puudunud ka jalgpalli otseülekanne.

Tekst ja foto: Kadi Kangur