Teksti suurus:
A A A

Kaitseväe keskpolügoonil algab Kaitseliidu suurõppus SIBUL 2017

22.09.2017
Kaitseväe keskpolügoonil leiab 25.09 – 01.10.2017  aset Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna (LõMKR) õppekogunemine ja suurõppus SIBUL 2017, kus Lõuna-Eesti malevad koostöös Eestis asuva NATO lahingugrupiga harjutavad konventsionaalse lahingutegevuse oskusi.
Õppuse SIBUL 2017 stsenaariumi kohaselt viivad Kaitseliidu LõMKR lahing- ja tagalakompaniid läbi  kaitsetegevusi ning neid ründavad kergjalaväekompaniid, keda toetab NATO lahingugrupp.
KL Tartu maleva pealiku ja õppuse juhi kolonelleitnant Kalle Köhleri  sõnul võtab õppus kokku KL Lõuna-Eesti malevate kolmeaastase õppetsükli ning valmistab staabid ja üksused ette järgmisel kevadel toimuvaks Kaitseväe suurõppuseks SIIL 2018. 
"Samuti annab liitlaste osalemine õppusel kaitseliitlastele suurepärase võimaluse harjutada koostööd Eestis asuvate NATO lahingüksustega," lisas ta.
Kaitseväe keskpolügoonil aset leidev õppus toimub eskaleeruvalt, mis tähendab, et riigikaitselise õppekogunemise (RÕK) raames kogunevad esimesel päeval staap ja kompaniiülemad-rühmaülemad, seejärel jaoülemad ja erialaspetsialistid ning  neljapäeval koguneb ülejäänud isikkoosseis. RÕK lõpeb reedel ning läheb laupäeval sujuvalt üle õppuseks SIBUL 2017.