Teksti suurus:
A A A

KL Tartu maleva uus pealik on kolonelleitnant Kaido Tiitus

13.08.2019
13. augustil 2019 toimus Kaitseväe Akadeemias Kaitseliidu Tartu maleva pealikute pidulik vahetustseremoonia, kus senine Tartu maleva pealik, kolonelleitnant Kalle Köhler andis maleva lipu pidulikult üle maleva uuele pealikule kolonelleitnant Kaido Tiitusele.
 
 Tartu maleva pealik ja Lõuna Maakaitseringkonna senine ülem kolonelleitnant Kalle Köhler asus Tartu malevat juhtima 2014. aastal. „Viis aastat Tartu maleva ja Lõuna Maakaitseringkonnas oli teguderohke ja ma võin julgelt öelda, et Tartu maleva pealikuna ja Lõuna Maakaitseringkonna ülemana sain viie aasta jooksul kõik, mis saada on võimalik. Esimene lisaõppekogunemine Okas, maakaitseringkonna lahingugrupi reservõppekogunemine 2017 aastal, SIIL 2018, kus fookuses oli Lõuna MKR ja kõige lõpuks tänavune võidupüha paraad Tartus. Seda polegi nii vähe," rääkis kolonelleitnant Kalle Köhler, kes jätkab edasist teenistust Kaitseväes.
 
Kolonelleitnat Köhler lisas, et ülemal võivad olla küll suured visioonid ja ideed, kuid kui selja taga pole toetavat meeskonda, siis pahatihti need ideeks jäävadki. "Seetõttu tänan ma nii maleva staapi ja Tartu maleva vabatahtlikke, kes aitasid mul oma plaanid ellu viia," ütles ta.
 
Kolonelleitnant Kaido Tiitus alustas ajateenistust 1990. aastal Nõukogude armees ja 1991. aastal jätkas ajateenistust juba Eesti vastloodud piirivalves. Piirivalves teenis kolonelleitnant Tiitus enamuse aja Remniku, Kuressaare ja Narva-Jõesuu õppekeskuste spordiinstruktorina. 1996. aastal läbis ta üheksakuulise ohvitserikursuse ja 1997. aastat töötas ta KVÜÕA-s instruktori ja keskastmekursuse kursuseülemana.  
 
2009. aastal läbis ta Balti Kaitsekolledži brigaadikursuse ja 2010. aastal Balti Kaitsekolledž ühendstaabi kursuse. 2010. aastal teenis ta 1. jalaväebrigaadi operatiivsektsiooni ülemana ja oli 2012. aastal ISAF missioonil TFH staabiohvitser. Aastast 2013 oli kolonelleitnant Kaido Tiitus KVÜÕA taktikaõppetooli lektor ja alates 2017. aastast 2 jalaväebrigaadi S3/7 ülem. 
 
 KL Tartu malev on Eesti üks suurematest Kaitseliidu malevatest, kuhu kuulub 1600 liiget.