Teksti suurus:
A A A

Kuperjanovi malevkond


Kuperjanovi jalaväepataljon on Eesti suurim pataljon, kus on kas ajateenistuses või tegevväelasena uhkusega teeninud üle kümne tuhande kuperjanovlase. Pärast ajateenistust saadakse sõjaaja ametikoht brigaadi koosseisus, kus ollakse reservteenistuses keskmiselt kolm aastat. Seejärel liigutakse madalamasse kiirusklassi või määratakse reservväelased teistesse Kaitseväe üksustesse. 
 
Kuperjanovi malevkonna eesmärk 
on koondada kokku kõik kuperjanovlased üle Eesti ning hoida kõrgel pataljoni vaimu ja traditsioone. Ühtlasi soovime pakkuda kuperjanovlastele võimalust panustada aktiivselt riigikaitsesse ka siis, kui teatud aja möödudes reservteenistus kaitseväes seda enam nii palju ei võimalda.  

Kõik kuperjanovlased kannavad auga Kuperjanovi jalaväepataljoni embleemi. Embleem on pataljonis omistatud põhimõttel, et kes kord on selle kandmise õiguse välja teeninud, jääb kuperjanovlaseks surmani. Kuperjanovlased kannavad oma käiseembleemi ka Kuperjanovi malevkonna liikmetena ning malevkond kasutab seda oma sümboolikas.
 
Malevkonnal on tugev seos tänase Kuperjanovi jalaväepataljoniga
 – pidevalt toimuvad ühised väljaõppekursused ja -üritused ning ka olulisi tähtpäevi peetakse üheskoos.

Kuidas astuda liikmeks?

Esmalt võta meiega ühendust, kirjutades: kupkaitseliit.ee, et leppida kokku kohtumine. Kohtumisel saad tutvustada end ja oma eesmärke ning soove. Meie omakorda anname Sulle vajalikku infot malevkonna tegevuse kohta. 

Blanketid liitumiseks saad alla laadida siit: Lisaks on vaja:
  • 3×4 cm dokumendifoto (2tk) või
  • digifoto suuruses 3×4 cm, kuni 100 kb, jpg laiendiga (saab alla laadida www.eesti.ee)

Täidetud ja digiallkrijastatud avalduse ning foto faili saad saata juba enne kohtumist e-mailile: kupkaitseliit.ee.
Tervisetõendi palume paberkandjal tuua.
Kaitseliidu kodukorra järgi peab tegevliikmeks astumisel olema kaks Kaitseliidu tegevliikmest soovitajat. Kui see kujuneb takistuseks, anna meile teada ning me aitame!

Juhul kui on täiendavaid küsimusi või kui soovid abi malevkonnaga liitumisel, siis kirjuta kupkaitseliit.ee

Kuperjanovi malevkonna tegemistega saab end kursis hoida Facebooki lehel https://www.facebook.com/kuperjanovlased
 
Palun tutvu ka Kaitseliidu seaduse ja kodukorraga.

Me kogume ja töötleme Kaitseliidu liikmekandidaatide ja Kaitseliidu liikmete isikuandmeid Kaitseliidu seadusest tulenevate ülesannete täitmise eesmärgil.