Teksti suurus:
A A A

Lisaรตppekogunemine OKAS23-2

05.05.2023
โ€ผ๏ธ ๐—ง๐—”ฬˆ๐—›๐—˜๐—Ÿ๐—˜๐—ฃ๐—”๐—ก๐—จ, ๐—ข๐—Ÿ๐—จ๐—Ÿ๐—œ๐—ก๐—˜ ๐—ง๐—˜๐—”๐——๐—”๐—”๐—ก๐—ก๐—˜ โ€ผ๏ธ
Vabariigi Valitsus otsustas täna kuulutada välja lisaõppekogunemise „Okas 2023-2“, kuhu kutsutakse 607 maakaitseüksustesse kuuluvat reservväelast. Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub.
Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsustatud piirarvule kutsutakse kaitseväe juhataja ettepanekul lisaõppekogunemisele Okas kuni 607 Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna Tartu, Põlva, Võrumaa, Valgamaa ja Sakala maleva koosseisus maakaitse üksustesse kuuluvat reservväelasest kaitseliitlast. Lisaks on lisaõppekogunemisele kavas kaasata toetavate tegevuste raames kuni 300 Kaitseliidu liiget. 

๐Ÿ—“๏ธ Õppus Okas 2023-2 kestab 5.-7. maini.

๐‘ณ๐’Š๐’”๐’‚๐’ฬƒ๐’‘๐’‘๐’†๐’Œ๐’๐’ˆ๐’–๐’๐’†๐’Ž๐’Š๐’”๐’† ๐’Œ๐’–๐’•๐’”๐’†๐’• ๐’”๐’‚๐’‚๐’ƒ ๐’Œ๐’๐’๐’•๐’“๐’๐’๐’๐’Š๐’…๐’‚ lehelt www.kaitsevaeteenistus.ee või oma üksusest. Andmed laaditakse üles pärast valitsuse otsuse ametlikku allkirjastamist. Kutse saajad on kohustatud viivitamatult kogunemiskohta ilmuma.


Kõik õppusel osalejad saavad lisainfot lisaõppekogunemise kohta oma kodumalevast:

๐Ÿ”ณ Õppusele kutsutud Põlva maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 5455 0399 ja e-posti aadressilt polvakaitseliit.ee.

๐Ÿ”ณ Õppusele kutsutud Sakala maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 717 9207 ja e-posti aadressilt sakalakaitseliit.ee.

๐Ÿ”ณ Õppusele kutsutud Tartu maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 5192 9180 ja e-posti aadressilt tartu.personalkaitseliit.ee.

๐Ÿ”ณ Õppusele kutsutud Valgamaa maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 717 9405 ja e-posti aadressilt valgakaitseliit.ee.

๐Ÿ”ณ Õppusele kutsutud Võrumaa maleva liikmed saavad lisainfot telefonilt +372 5340 5999 ja e-posti aadressilt vorukaitseliit.ee.


Lisaõppekogunemise Okas 2023-2 eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist Vabariigi Valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni. Samuti harjutatakse varitsuste planeerimist ja läbiviimist ning kontroll-läbilaskepunkti rajamist ja nende rajamisega kaasnevaid tegevusi.


Kaitseväe ja Kaitseliidu ülesanne on tagada Eesti riigi kaitse kõikides olukordades. Eesti riigikaitsemudel tugineb reservarmeele ning Eestis korraldatakse rahuajal regulaarselt õppuseid, et säilitada ja tõsta reservstruktuuri kiirreageerimise võimet.

๐—Ÿ๐—ถ๐˜€๐—ฎ๐—ถ๐—ป๐—ณ๐—ผ:

โ„น๏ธ Üksuste kontaktid ja rohkem infot lisaõppekogunemisest https://mil.ee/okas


โ„น๏ธ Ülevaade õppusel toimuvast 

https://facebook.com/sodurileht 

https://facebook.com/kaitseministeerium 

https://facebook.com/kaitseliit 

https://instagram.com/kaitsevagi.edf 

https://instagram.com/kaitseministeerium

https://instagram.com/kaitseliit 


#Okas2023 | #riigikaitse2023