Teksti suurus:
A A A

Lõuna maakaitseringkond külastas Poola 3. territoriaalkaitse brigaadi

06.12.2022
Novembris osales Lõuna maakaitseringkonna staap Poola 3. territoriaalkaitse brigaadi õppusel, kus keskenduti staabi sektsioonide tööle ning jagati omavahel kogemusi ja teadmisi.
Lõuna maakaitseringkond ja Poola 3. territoriaalkaitse birgaad sõlmisid tänavu aasta alguses koostööleppe eesmärgiga tõhustada koostööd Eesti ja Poola üksuste vahel ning jagada oma teadmisi ja oskusi sõjapidamises.

Aasta jooksul on Lõuna maakaitseringkonna kaitseliitlased osalenud Poolas õppustel nagu näiteks kergjalaväepataljoni väljaõpe linnalahingu tingimustes, meditsiiniõppel, võistlusel "Recon Clash22" ja viimaks brigaadi staabiõppus, millest võtsid osa Lõuna maakaitseringkonna staabiliikmed. Novembri külastusel olid eestlased pigem vaatleja rollis ning saadi ülevaade brigaadi staabiõppusest ning arendati koostööd sektsioonide põhiselt.
Poola üksused on sellel aastal osalenud Lõuna maakaitseringkonna seas ka suurõppusel Siil 2022, kus esindatud olid staabiliikmed ühendstaabis ja terve rühm maastikul.

Alates koostööleppe sõlmimisest on Eesti ja Poola koostöö aina tihenenud ning viimasel kohtumisel said ka 2023. aasta ühistegevused paika pandud. Laiapindne koostöö annab võimaluse arendada juhte, laiendada väljaõppevõimalusi, paradada partnerite mõistmist, jagada ja kasutada parimaid praktikaid, suurendades samal ajal töö- ja suhtelmisvõimet.