Teksti suurus:
A A A

Lõuna maakaitseringkond tõi Poola patrullvõistluselt III koha

17.10.2022
Lõuna maakaitseringkond osales 10.-16. oktoober Poolas toimunud patrullvõistlusel "Recon Clash 22", kust toodi kodumaale auväärne III koht!
Oktoobri teisel nädalal toimus Poolas teist korda toimuv patrullvõistlus "Recon Clash 22", mille eesmärk on testida sõdurioskusi.

11. oktoobril startis võistlustulle 17 võistkonda, kellest kaks olid väliskülalised - Eesti ja Ameerika Ühendriigid.
Võistluse käigus läbiti 130+ kilomeetrit ja orienteeruvalt 7 ülesandepunkti, millest osad olid valikulised. Võistluse tegi raskeks Ida-Poola mägine maastik, mida Lõuna-Eestis ei kohta, võistluse vastutegevus, keda oli äärmiselt palju ning aeg, mida oli vähe järgmisesse punkti jõudmiseks. Kokku finišeeris 8 võistkonda.

Võistlusel hinnati võistkondade teadmisi ja oskusi nii laskmistel, meditsiinis, sides, tule tegemisel, tammilt laskumisel ja muudes sõdurile omastes ülesannetes.
Võistkonna esindaja veebel Marko Kerna sõnas, et võistkond oli üle ootuste tasemel ning müts maha kõigi ees, kes lõpetasid. "Esimesed 24-36h olid määravad ja ühtlasi kõige raskemad, võistlejaid toodi lausa "rekkadega" metsast välja. Kui võrrelda võistluse raskustaset, siis meie võistkonna liikmete sõnul, kes osalesid sellel aastal Pitkal ütlesid, et Recon Clash oli füüsiliselt raskem, kuid arutelu käigus jõuti tulemini, et eestlaste Pitka on jällegi vaimselt raskem", lisas veebel Kerna.

"Vaatamata võistkonna hilisele komplekteerimisele ja vähesele kokkuharjutamisele, suutsid meie vabatahtlikud demonstreerida kaitseliitlase head teadmiste ja oskuste taset, et sellises olukorras väga hästi toime tulla", ütles Lõuna maakaitseringkonna pealik kolonelleitnat Kaido Tiitus. Meie võitlejate hea tase tuli mitmel korral jutuks ka teiste rahvuste esindajatega ja kiidusõnadest puudu ei tulnud, lisas Tiitus.

Lõuna maakaitseringkonda esindasid:
Esindaja - veebel Marko Kerna
Võistlejad: Rene Mõttus, Karl Mark Gross, Jaagup Kümmel, Margus Härmask, Tanel-Erich Post, Kaur Saar, Karita Karjus, Vootele Jagomägi, Laura Järvpõld, Laura Vill, Priidu Karjus ja Matrin Melnitšuk.