Teksti suurus:
A A A

Maakaitsepäev Tartus

13.06.2022
Kaitseliidu Tartu malev koostöös Tartumaa Omavalitsuste Liidu ja Tartu linnaga kutsuvad kõiki 23. juunil algusega kell 11:00 Vabaduse puiesteele Maakaitsepäevale.
Aastaid kestnud traditsioonina on Kaitseliidu malevate kaasalöömisel toimunud Võidupühal kõigis Eesti maakondades maakaitsepäevad, kus rahvas saab tutvuda jõustruktuuride tegevuse ja tehnikaga, maitsta sõdurisuppi, kuulata muusikat ning saada osa presidendi poolt teele läkitatud võidutulest, millega saab süüdata õhtuse jaanitule.

1995. aastal alustas Kaitseliit soomlaste eeskujul maakaitsepäeva tähistamist ja seda võidupühal. Lisaks paraadile ja pidulikule rivistusele toimus päeva jooksul rida üritusi, mitte ainult kaitseväelastele-liitlastele, vaid kogupereüritusena kõigile. President Lennart Meri soovitas seda ka teistele maakondadele ning nii tähistataksegi üle-eestiliselt võidupühal ka maakaitsepäeva.
 
Tänavu toimub Tartumaa maakaitsepäev Tartu linnas, Vabaduse puiesteel kuhu tulevad kokku mitmed jõustruktuuride esindajad ning meeleolu loovad Laulustuudio Fa-Diees solistid kui ka rahvatantsijad. Kaitseliidu Tartu malev avab kõigile relva- ja tehnikanäituse ning Naiskodukaitse Tartu ringkond, Kodutütred ja Noored Kotkad pakuvad tegevusi nii täiskasvanutele kui ka noortele.
Avatud on temaatilised telgid PPA, Vanglateenistuse ja Päästeameti poolt, kus saab tutvuda ametnike töö ja varustusega.
 
Lisaks erinevatele tegevustele pakub Naiskodukaitse maitsvat sõdurisuppi ja kõigil on võimalus oma õnn proovile panna heategevuslikus loteriis, mille kogutulu annetatakse Eesti Pagulasabi „Ukraina heaks“ annetuskampaaniale.

Maakaitsepäeva ajakava:
10:45 - pärgade asetamine Vabadussõja monumendi Kalevipoeg juures
11:00 - maakaitsepäeva avamine, Tartu linnapea Urmas Klaas
13:30 - Kaitseliidu Tartu maleva pidulik rivistus ja ergutuste üle andmine
14:30 - võidutule toomise ja jagamise tseremoonia