Teksti suurus:
A A A

Major Andres Sarits saadetakse laupäeval viimsele teekonnale

10.11.2022
Endine kaitseväelane ja Kaitseliidu Sakala maleva pealik major Andres Sarits saadetakse laupäeval lähedaste ning kolleegide austusavaldustega viimsele teekonnale.
Matusetalitus algab 12. novembril kell 11 Tartus Pauluse kirikus avatud leinatalitusega, kuhu lähedased paluvad mitte pärgi tuua. Leinatalitusele järgneb peielaud perekonna poolt kutsutud külalistele.
Lahkunud malevapealikule avaldatakse austust käsitulirelvadest lastavate aupaukudega.
 
Kaitseliit kutsub oma liikmeid üles 12. novembril kell 11.00 peatama korraks oma tegevuse ja sõltumata asukohast mälestama lahkunut minutilise leinaseisakuga ning kandma major Saritsa matusepäeval austuse märgiks Kaitseliidu käesidet.

Käesoleva aasta augustis Sakala maleva pealiku ametisse määratud major Andres Sarits alustas tegevteenistust 2000. aastal. Oma karjääri vältel teenis Sarits õhutõrjedivisjonis, staabi- ja sidepataljonis, pioneeripataljonis, Scoutspataljonis ja 2. jalaväebrigaadis. Lisaks on major Sarits andnud panuse kaasteenistujate harimisse, olles aastatel 2019-2022 Kaitseväe akadeemia taktika õppetooli lektor. Major Andres Sarits on osalenud ka kahel korral missioonidel Afganistanis. Sarits oli Kaitseliidu Sakala maleva Ümera rühma tegevliige aastast 2004.

14. detsembril 1980 sündinud major Andres Sarits lahkus tänavu 6. novembril.