Teksti suurus:
A A A

Miks liituda Kaitseliiduga?

08.03.2022
Kaitseliidus saab igaüks panustada turvalisse Eesti riiki vastavalt oma teadmistele ja oskustele. Kaitseliit ei ole ainult meeste organisatsioon vaid siia kuuluvad ka paljud tublid ja tugevad naised.
Kaitseliit pakub erinevaid võimalusi kõigile Eesti kodanikele. 

Miks liituda Kaitseliiduga?
Siit leiad rida erinevaid võimalusi, mida Kaitseliit sulle pakub.

1. Muudame Eesti paremaks!
Kui tahad muuta turvalisemaks oma kodutänavat, oma küla, oma linna, oma Eestit - siis on Kaitseliit Sinu jaoks õige koht.

2. Saad õppida sõdurioskusi.
Kaitseliit õpetab Sulle sõdurioskusi. Kui Sa pole ajateenistuses käinud, pead läbi tegema Kaitseliidu tegevliikme sõdurioskuste baaskursuse. Erinevalt ajateenistusest, sooritatakse see Kaitseliidus nädalavahetuseti pikema aja jooksul või suviti ühe pikema tsükklina.

3. Õpid relvi tundma.
Kaitseliit õpetab Sulle relva käsitsemise oskust nii teoorias kui ka praktikas.

4. Saad omandada uue eriala.
Kaitseliidus saad omandada sõjalise eriala. Kaitseliit pakub oma liikmetele koolitust peamistel jalaväeüksuse ametikohtadel, näiteks korraldatakse sidemehe, pioneeri, minööri, autojuhi, tagala, laskuri-sanitari jne erialakursusi. Kindlasti leiad rakenduse ka erialadel, kus relva kandma ei pea.

5. Võid teha karjääri.
Kaitseliidus saad teha sõjalist karjääri. Huvi korral saad läbida noorem ja vanemallohvitseri ning rühma ja kompaniipealiku (reservohvitseri) kursused. Lisaks pakub väljaõpe rohkesti praktilist juhtimiskogemust mitmesugustel harjutustel ja õppustel.

6. Harjutad meeskonnatööd.
Kindlasti õpid tegema meeskonnatööd. Kaitseliidus tegutsevad ühise eesmärgi nimel koos väga mitmesuguse tausta ja kogemustega inimesed. Regulaarsed õppused ja koostööharjutused on parim meeskonnatöö praktika.

7. Saad osaleda õppustel.
Koos oma üksusega saad osaleda suurtel taktikalistel õppustel. Kaitseliidu üksused osalevad aasta suurimal õppusel Kevadtorm ja Siil, malevate vahelistel ühisõppustel (Orkaan, Põhjakonn, Sibul, jt) ning maleva suurematel ja väiksematel õppustel.

8. Saad aidata!
Kuuludes Kaitseliitu saad võimaluse lahendada reaalseid kriise, aidates likvideerida õnnetuste tagajärgi. Näiteks koroonaajastul on Kaitseliit olnud abiks nii PPA-le, Häirekeskusele, haiglatele jne, Viru malev osales Padaoru lumetormi hädaliste abistamisel ja Väike-Maarja tormikahjude likvideerimisel. Pärnumaa malev aitas jaanuaritormi hädalisi.

9. Saad valmistuda tegevteenistuseks.
Kaitseliidu sõjaline väljaõpe annab võimaluse asuda tegevteenistusse. Kui Sul on Kaitseliidus läbitud sõjaline väljaõpe saad asuda Kaitseväe tegevteenistusse ajateenistust läbimata.

10. Arendad ennast!
Kaitseliit pakub enesearendamisvõimalust teoorias ja praktikas. Lisaks otseselt sõjalistele erialadele saad end koolitada mitmesugustel juhtimis-, instruktori ja treenerikursustel. Õppida ja praktiseerida saab ka esmaabi, ellujäämisnippe, toitlustamist, avalikke suhteid ja palju muud igapäevaelus kasulikku.

11. Sisustad vaba aega!
Sinu vaba aja kvaliteet tõuseb! Kaitseliidus toimub vilgas seltsielu – korraldatakse kokkutulekuid ja matku, tehakse langevarjuhüppeid ja köielaskumist, võimalik on teha mitmesugust sporti ning osaleda motivatsiooniüritustel.

12. Leiad sõpru!
Kaitseliidust leiad häid kamraade! Kaitseliit on sisuliselt üle-eestiline vennaskond. Sinusuguseid aktiivseid ja hakkajaid inimesi leidub igas Eestimaa nurgas. 

13. Saad Eestiga lähedasemaks!
Kaitseliitlased on patrioodid, kes peavad tähtsaks Eesti riiklust, ajalugu ja ühiseid traditsioone. Tegeleme jõudumööda organisatsiooni ja kohaliku ajaloo talletamisega, osaleme riigile oluliste tähtpäevade tähistamisel ning jagame kogemusi haridusasutustes, avalikel üritustel jm.

14. Tasuta väljaõpe!
Kaitseliitlastele on ülesannete täitmiseks vajalik väljaõpe loomulikult tasuta.

15. Sinimustvalge põhjus.
Lõppkokkuvõttes on igal inimesel Kaitseliiduga liitumiseks oma põhjus, kuid üks põhjus on kõigil ühine – see on vormi varrukale õmmeldud sinimustvalge lipp.

Kaitseliiduga liitumise kohta leiad infot malevate kodulehekülgedelt ja ka facebookist.