Teksti suurus:
A A A

Motoriseeritud üksikrühmTartu maleva motoriseeritud üksikrühma (MÜR) tegevuse eesmärk on ühendada maleva lahingüksuste mootorrattureid ja tõsta nende tehnikaalast, sõiduoskuse ning erialase väljaõppe taset.

Motokullerid on kiired sidepidajad linnas ja maastikul kriisiolukorras toimuvate moodsamate sidesüsteemide rikke korral. Oleme valmis enda kanda võtma maleva mototehnika hooldamise ja kohandamise sõjaliste ülesannete täitmiseks.

Rahuaegne eesmärk on hooliva ja isamaalise motokultuuri edendamine läbi iskliku eeskuju ja ühiste ürituste. Peamine ettevõtmine on Võidutule eskortsõidu traditsiooni taastamine ja hoidmine.

MÜR on taastanud Võidu Sõidtraditsiooni ja korraldanud Võidu Sõidu 2010., 2011., ja 2012. aastal.
2010.a. osalesime Tartu kriisiõppusel SILLAD LUKKU, kus MÜR-i ülesanne oli tagada kullerside elektroonse side katkestuse olukorras.

Igal aastal toimuvad kaardiõppe, maastikuorienteerumise ja kullerside väliharjutused, harjutame laskmist mootorratturitele sobivatest relvadest ning korraldame grupisõiduharjutusi põnevatele lahingupaikadele.
Eriotstarbeliste mootorrataste puudumise tõttu oleme seni kõikidel õppustel kasutanud isiklikke mootorrattaid. Rühma omavahendite abil oleme soetanud väljaõppe tarbeks ka ühe täismõõdulise 50cm3 krossimootorratta, mis on sobilik rasketesse maastikuoludesse ja juhtimiseks piisab mopeedijuhtimise õigusest.

MÜR ootab oma liikmeks isamaalise meelsuse ja parandamatu motohuviga inimesi, kes on valmis panustama mõned päevad aastas Eesti riigikaitse tugevdamisse iseenda sõjaliste oskuste arendamise kaudu.

Motorühmas on 45 liiget, kes on hõivatud väga erinevatel sõjaaja ametikohtadel.

Lähemalt saab meie tegemistest teada, kui küsida infot motorühma pealikult, Ain Eharilt telefonil 5012636 või kirjutada oma huvist  ain.eharikaitseliit.ee