Teksti suurus:
A A A

Noored Kotkad


Noored Kotkad on 27.mail 1930.a. loodud Kaitseliidu juurde kuuluv organisatsioon, mis pakub eesmärgistatud ja arendavaid tegevusi 8 -18 aastastele poistele. Selles skautlikus organisatsioonis on pea 3500 erinevas vanuses noormeest.

Tartus ja Tartumaal tegutseb üle 200 noorkotka.

Noorkotkad kogunevad regulaarselt koondustel, kus õpitakse tundma kodumaad, selle ajalugu ja loodust. Omandatakse erinevaid oskusi, matkatarkusi, esmaabivõtteid ja muud tarvilikku, mis annab noortele meestele võimaluse igas olukorras toime tulla. Organisatsioon hoolitseb ka selle eest, et noorte meeste juhtimis- ning organiseerimisoskused saaksid täiendust. Kõik noorkotkad sooritavad järgu – ja erikatseid, lisaks koolitatakse malevas salga – ja rühmapealikke.

Igapäevasele elule annavad värvi laagrid (rühma -, Tartu maleva laager koos kodutütardega ning üleriigiline suurlaager). Tihe koostöö Kaitseliiduga tähendab, et vanematel noorkotkastel on võimalik saada ka riigikaitselist ettevalmistust. Lisaks toimuvad üleriigilised noorkotkaste mõõduvõtmised näiteks suusatamises, orienteerumises ja laskmises. Ajaloolise Erna luureretke eeskujul on loodud Mini-Erna võistlus, millest lisaks noorkotkastele võtavad osa ka teised noorteorganisatsioonid. Noored Kotkad on edukalt jõudu katsunud ka Läti, Leedu ja Rootsi noorteorganisatsioonide liikmetega.

Noored Kotkad on ettevõtlikud, otsustusvõimelised, iseseisvad, kehaliselt terved poisid, kellel on palju visadust ja tahtejõudu.

Mehena meeste sekka!

Täpsemat infot Tartu Noorte Kotkaste kohta leiab siit.


Kui tahad organisatsiooniga liituda, võta ühendust Tartu maleva noorteinstruktori Martin Erstuga  martin.erstukaitseliit.ee või tel. +372 717 9167 !