Teksti suurus:
A A A

Põhja-Tartumaa malevkond

SINU PANUS RIIGIKAITSESSE ALGAB SIIT!

Põhja-Tartumaa malevkond on Kaitseliidu Tartu maleva üks aktiivsemaid allüksusi, mis lisaks sõjalisele väljaõppele panustab oluliselt ka maleva avalike ja värbamisürituste läbiviimisesse.
 
Senisest Põhja-Tartumaa üksikkompaniist sai seoses liikmeskonna suurenemisega malevkond 1. augustil 2021.
 
Põhja-Tartumaa malevkonna tegevuspiirkonnaks on Emajõest põhja poole jäävad vallad ja sealsete omavalitustega käib tihe ning konstruktiivne koostöö.
 
Peame oluliseks ka sotsiaalsete kontaktide hoidmist võitlejate vahel ning seetõttu pöörame erinevate ürituste ja ettevõtmistega tähelepanu ka kaitseliitlaste peredele ning lähedastele. Malevkond korraldab iga-aastaseid sportlikke suvepäevi, meeleolukad jõulupidusid ja muid üritusi. 
 
Põhja-Tartumaa malevkonna pealik on enam kui 25 aastase Kaitseliidu staažiga ja 2016. aastal Eesti Vabariigi presidendi poolt Kotkaristi raudristiga pärjatud veebel reservis Risto Pool, kes on allüksuse üks asutajaliikmetest.
 
Malevkonna embleem on hõbedase äärisega must vapikujuline kilp, mille keskel asetseb hõbedane Põhjatähe stiliseeritud kujutis. Vapi ülaosas on hõbedast värvi
hed P ja T (Põhja-Tartumaa) ning vapi alaosas aastaarv 1918, mis markeerib
Põhja-Tartumaal Kaitseliidu loomise algu
st.
Vapikilbi must värv sümboliseerib Eestimaa mulda ja malevkonna liikmete kartmatust ning hõbedane Põhjatäht näitab võitlejatele alati õiget suunda.

Maastikul kasutataval välivormil kanname rohelisel taustal ja mustade elementidega embleemi.
 
Kui Sul on soov liituda Põhja-Tartumaa malevkonnaga või uurida täpsemalt meie tegemiste ja pakutavate võimaluste kohta, siis võta julgelt ühendust meie personalipealikuga või kirjuta meile sotsiaalmeedias. Vajadusel aitame liitumisdokumentide vormistamisega. 
Meie hulka kuulumisel lubame Sulle tugevat ja vankumatut sõpruskonda ning hindamatuid oskusiriigi,  kodu ja pere kaitsmiseks. 
 
Vabatahtlikku riigikaitset on alati võimalik toetada ka kaudselt ning hakata näiteks meie toetajaliikmeks.
Oleme valmis igasuguseks koostööks ning avatud erinevatele pakkumistele nii eraisikutelt kui ka ettevõtetelt.
 
 
Põhja-Tartumaa malevkonna pealik:
RISTO POOL
Risto.Poolkaitseliit.ee
+372 53403352
 
Põhja-Tartumaa malevkonna teavituspealik:
JANEK HAAR
Janek.Haarkaitseliit.ee
+372 5091353
                                                              
Pildid meie tegevusest: