Teksti suurus:
A A A

Scoutspataljon juhib Pitka luurevõistlust Tartu ja Järva maleva ees

04.08.2016
Rahvusvahelist admiral Pitka luurevõistlust juhib peale teist päeva Scoutspataljoni I võistkond Tartu maleva ja Järva maleva võistkonna ees.
 
Praeguseks on läbitud 5 kontrollpunkti, kus hinnati relvade ja sõjaväetehnika tundmist, pioneeriülesande lahendamist ning kahte laskeharjutust. Täna viibivad võistkonnad luureülesandel, mis võib anda kaaluka osa võistluse punktiarvestuses.
 
Parim välisvõistkond on hetkel Taani kodukaitse meeskond (HDNSJ), kes asub 4. kohal. Naiskodukaitse esindajad on tublil 12. kohal. Katkestanud on mõlemad Suurbritannia võistkonnad.
 
Kokku on täna rajal 23 võistkonda, kellest 10 on pärit raja tagant. Välismaistest külalistest on kahe võistkonnaga esindatud Poola, Soome ja Taani ning ühe meeskonnaga Rootsi, Ameerika Ühendriigid, Hispaania ja Leedu riigikaitseorganisatsioonid.
 
Pealtvaatajad saavad võistlejaid tegutsemas näha reedel, 5. augustil alates kella 15.00 avatud kontrollpunktis Pirgu külas ning laupäeva hommikul lõpujooksu finišis Raplas Sadolini spordihoone juures. Seal samas toimub ka kell 14.00 jõukatsumise ametlik lõpetamine. 
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, laskurliit kui teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest pea pool tuhat inimest.

Foto: Karri Kaas