25. – 26. juulil oli Otepääl asuv Sokka puhkekeskus täis rõõmsaid puhkerežiimil olevaid võitlejaid, sest toimusid Tartu maleva suvepäevad. Esimest päeva sisustasid sportlik-lõbusad võistlused: telkmantliga veepallide loopimine üle võrkpallivõrgu, teatevõistlus ja fotojaht. Teatevõistlusest pajatab Hanno Vissel: „Teatevõistlusest võtsid osa kõik meeskonnad, iga meeskond pidi välja käima viieliikmelise võistkonna. Esmalt jaotelgi püstitamine, teiseks oli ühe liikme kanderaamil vedamine, kolmandaks viiekesi suuskadega sõitmine ja lõpetuseks oli vaja panna püstitatud jaotelk kokku ning ületada finišijoon.“
Soovijad said mängida võrkpalli ja kettagolfi. Lapsed said kätt proovida airsoft-relvadega. Et võistluste vahepeal hinge tõmmata, võis pliiatsid-värvid kätte võtta ja oma fantaasia paberile jäädvustada. Eha Jakobson võtab selle tegevuse kokku nii: „Joonistamine läks kenasti. Eriti mõnusalt joonistasid lapsed, täiskasvanuid oli neli. Rõõm oli sellest, et vähemalt kaks peret olid hoolega asja juures: Assoni pere ja Saarnitsa pere.“
Õhtupoole said huvilised rahvalaulude saatel selgeks õppida uued tantsud ning samal ajal toimus ka intensiivne mõttetegevus kabe- ja malemängudes. Kommenteerib Tarmo Pihlik: „Kui alguses oli plaan ainult maleturniir teha, kuna kabenuppe ei olnud, siis suvepäevadest osavõtjate nõudmisel sai kabe peetud malenditega. Kabes oli 16 osalejat, umbes kaks korda rohkem kui males, kuid male finaalturniir kujunes pealtvaatajatele huvipakkuvamaks. Finaalis olid vastamisi Risto Pool (Põhja-Tartumaa ük) ja Vahur Saarnits (Tamme mk). Selle aasta suvepäevade parimaks maletajaks sai Risto Pool. Kabeturniiri parimaks tunnistati Arvi Koovit (suvepäevadel kaaslasena). Osalejad arvasid, et roosteläinud oskusi oli tore meelde tuletada ning ootavad pikisilmi maleva male- ja kabeturniire.“
Maitseelamusi pakkusid kaks siga, kellest üks oli küpsetatud ja teine suitsutatud. Pärast sigade konsumeerimist hakkas pihta nii saunamaraton kui alustas bänd. Saunamaraton osutus niivõrd populaarseks, et bändi kuulati pigem ühest saunast teise minnes ja suurem huvi muusika saatel jalga keerutada tekkis alles siis, kui pillimehed hakkasid vaikselt otsi kokku tõmbama. Saunadest lemmikuks osutus suitsusaun, mis oli mõnusalt ruumikas ja kus lauldi ka regilaulu. Saunamaratoni meenutab Tenno Mätlik: „Sellel aastal oli võimalus suvepäevalistel osaleda "Mini-saunamaratonil". Saunamaraton kujutas endast neli pluss üks sauna ja nendeks olid: suitsusaun, soome saun, tünnisaun, parvesaun ja kümblustünn. Iga saunaline sai peale vähemalt viieminutilist saunatamist oma nime kirja panna selleks mõeldud eraldi nimekirjadesse, mis asusid saunade vahetus läheduses. Kokkuvõttes osutus saunamaraton nõnda populaarseks, et nimekirjad, kus oli 60 nimekohta, said täis kirjutatud ja agaramad kirjutasid veel lehe teisele poolele. Kõigi saunamaratoni osalejate vahel jagati auhindu loosi alusel järgmisel päeval.“
Järgmise päeva hommikul toimus viktoriin, kus konkureerisid omavahel seitse võistkonda. Nagu ikka mälumängus, võitsid kõige rohkem need, kes alguses vähem teadsid, sest nende teadmistepagas suurenes kõige rohkem. Seejärel oli aeg pakkida kokku telgid ja muu varustus. Enne kojusõitu autasustati suvepäevadel osalejaid ja anti suvepäevade lipp üle järgmise aasta korraldajale – Elva malevkonnale.
Rohkem pilte suvepäevadest:
https://picasaweb.google.com/108949012901150212905/KLSuvepaevad2015
Merit Eensoo
Fotode autor Eha Jakobson.