Teksti suurus:
A A A

Tahad liituda Tartu maleva lahingüksustega? Tule tutvustavale laskepäevale!

31.10.2016
KL Tartu malev korraldab 5. novembril kell 10.00 – 15.00 Kaitseliidu tegemisi tutvustava laskepäeva.

Laskepäev leiab aset Tartu maleva hiljuti renoveeritud lasketiirus Nooruse 9 (Tartu Tamme Gümnaasium, sissepääs hoovi poolt), kus saab proovida kätt nii sportrelvadest laskmises kui tutvuda Tartu malevaga lahingüksuste tegemistega.

"Ootame Tartu maleva lahingüksustega liituma nii mehi kui naisi, nii ajateenistuse läbinuid kui ka neid, kes soovivad saada just Kaitseliidus sõjalise väljaõppe," ütles Tartu maleva pealik major Kalle Köhler.

Lahingüksused on Kaitseliidu kiirreageerimisüksused, mille liikmetele tagatakse hea varustus ja professionaalne väljaõpe.

Tartu lahingkompanii ülema abi Janek Haara sõnul annab Kaitseliit militaaroskused ja teadmiste pagasi, kuidas käituda kriisi korral.

"Riigikaitse algabki eelkõige oma kodu ja lähedaste kaitsest ning tänapäeva kriisiderohkes maailmas muutuvad järjest olulisemaks oskused, kuidas kriisi ajal hakkama saada," ütles ta. "Kaitseliidus pakutavad koolitused, eriti ohvitserikursused, annavad hindamatuid lisaoskusi ka eraelus. Oleme märganud, et ka tööandjad eelistavad palgata inimesi, kes on militaartaustaga, kuna nende suhtumine ja lojaalsus on reeglina üle keskmise."

Haar lisas, et vähetähtis pole ka sotsiaalne võrgustik, mida Kaitseliit pakub, kuna sõpruskonda kuulumine annab teadmise, et alati võib omadele loota.

Tartu maleva laskepäeva kohta saab lisateavet kodulehelt tartu.kaitseliit.ee ja Facebookist.

Korraldusliku poole paremaks sujumiseks on laskepäev eelregistreerimisega ning registreeruda saab SIIN või meiliaadressil sander.silmkaitseliit.ee.