Teksti suurus:
A A A

Tamme malevkond

Tamme malevkond on vanuselt kolmas Tartumaal taastatud Kaitseliidu üksus 29. märtsist 1990, kui loodi Tartu Kolhooside Ehituskontori (KEK) Kaitseliidu rühm. Tamme malevkonna asutaja ja esimene pealik oli Harri Henn. Malevkonda kuulusid Tamme ja Veeriku kompanii Tartust, Kõrveküla üksikrühm Tartu vallast, Puhja ja Võnnu üksikrühm.

Malevkonna pealikud on olnud veel Marko Ferents, Edgar Lepik, Avo Oja, Tarmo Pihlik, Madis Kask ja Airit Alumets.  Alates 03.11.2023 on malevkonna pealik Gerro Avarlaid.

Tamme malevkonna juures tegutses 1990. aastate alguses eriüksus Skaut, mille pealikuks oli Heino Kuur. Skaut tegutses luureüksusena ja nende käsutuses oli mõnda aega isegi luurelennuk.
2012. aasta lõpul kuulus Tamme malevkonda 260 kaitseliitlast ning malevkonna moodustasid Tamme ja Veeriku kompanii, staabikompanii ning sisevete divisjon.

Malevkonna traditsioonilised üritused on malevkonna ja allüksuste aastapäevade tähistamine, suvepäevad, külalisõhtud ja varasematel aegadel talvel toimunud öine rännak Tartust Elvasse.

Tamme malevkond võttis 23. augustil 1990.a., Molotov-Ribbentropi pakti 51. aastapäeval, Tartus maha Lenini ausamba. Kuju mahavõtmise protseduur kestis 10 minutit. Meeskond koosseisus Rein Ilvär, Villu Kaasik, Joel Kirber, Hando Kruuv, Priit Rajasaar ja Assor Sild, Harri Hennu juhtimisel tegutses oskuslikult ja kiiresti. Kujule pandi tross kaela ning kümne-tonnise kraana võimule ei saanud nelja ja poole tonnine kuju vastu. Miilits jõudis kohale, kui kuju oli juba autokastis ja sõitis mööda Riia maanteed Tartu KEK-i territooriumile.

Tamme malevkonnaga liitumiseks kirjuta tartukaitseliit.ee  ja lepi kokku kohtumine.

Täpsemat infot leiad Tamme malevkonna koduleheküljelt.