Teksti suurus:
A A A

Tartlased tulid Tõnissoni jooksul auhinnalistele kohtadele

18.04.2016
Laupäeval 16.aprillil toimus Alutaguse metsades juba 12 korda KINDRALI JOOKS, tähistamaks 141 aasta möödumist Aleksander Tõnissoni sünnist. Kindrali 21,1km pikkusest militaarjooksust, mis tuli läbida kaitseväe välivormis, saabaste, teenistus relva (Galil, AK-4) ja salvega ning naistel 3,6 kg ja meestel 10 kg seljakotiga, võtsid osa neli vaprat Tartu maleva liiget, kes tulid tagasi auhinnaliste kohtadega.

Varasemalt Kindral Tõnissoni Militaarrännak-jooksul osalenud vendadel Indrek ja Jaanus Roosil olid kõrged eesmärgid ja kindel siht – lõpetada auhinnalisel kohal. Konkurendid elu kergeks ei teinud, sest nende hulgas oli palju noori ajateenijaid, kellest nii mõnigi oli sportlane ajateenistuses. Militaarrännak-jooksu rajale läks 115 võistlejat kuues eri vanuseklassis. Kiired alustajad läksid kohe stardist oma teed ja kadusid Pannjärve küngaste vahele. Vahelduva reljeefi ja pinnasega jooksurada Alutaguse metsade ja Kurtna järvede vahel kulges suures osas mööda metsateid ja -radu. Liivane pinnas ja reljeef, just raja viimasel kolmandikul tegi oma töö ning võtsid kiiresti alustajate tempo maha. Targalt alustanud rajarekordi omanik Indrek Roos püüdis kiirelt alustanud konkurendid kinni ning võttis võidu ajaga 02:01:49. Teise koha sai Taavi Trasberg ajaga 02:04:24 ning noorem vend Jaanus Roos võitis kolmanda koha ajaga 02:14:58.

Esimest korda rajale minevatel Naiskodukaitse Tartu ringkonna liikmetel Keity Siimannil ja Helen Saalil oli ainsaks eesmärgiks jõuda rajalt tagasi naistele normiks seatud kolme tunniga. Plaan ja kogenud osalejate soovitus oli alustada rahulikus tempos ning jälgida varasemalt rännak – jooksul osalenud naisi. Heleni Saali puhul kehtis plaan tervelt 500m ehk siis esimese suurema tõusu lõpuni, sest mõistlik tundus mäest alla joosta ja üles kõndida. Sama mustriga rajal liikumise tulemuseks oli kindel võit naiste arvestuses, ajaga 02:27:50. Teisena lõpetanud Naiskodukaitse Tallinna ringkonna liige Kärt Praks lõpetas peaaegu 19 minutit hiljem. Keity Siimann, kes nädal tagasi oli läbinud Scoutsrännaku, võitles rajal krampidega ning kulutas raja läbimiseks rohkem kui kolm tundi (03:26:20), kuid võitis siiski naiste arvestuses auhinnalise neljanda koha.

Lisaks osales kolm maleva liiget 7,5 km pikkusel rahvajooksul, kus osales 36 jooksjat. Lauri Vesnenko saavutas teise koha, kaotades maratonijooksja Vjatseslav Košelevile vaid 3 sekundiga. Veiko Randaru saavutas üldarvestuses seitsmenda ning oma vanuseklassis neljanda ja Aigar konsap üldarvestuses kaheteistkümnenda ja vanuseklassis kuuenda koha.
Kõiki kindral Tõnissoni Militaarrännak-jooksul ja rahvajooksudel auhinnalisele kohale jõudnud võistlejaid autasustas Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiiri ja Alutaguse maleva pealik major Margus Ets Jõhvi keskväljakul toimunud Kindral Tõnissoni perepäeval.