Teksti suurus:
A A A

Tartu malev käis metsa istutamas

03.06.2020
Laupäeval, 30. mail sai teoks Tartu maleva järjekorras juba seitsmes metsaistutuspäev Eesti Maaülikooli Järvselja õppe- ja katsemetskonnas.

Avasõnades  tervitasid tulijaid Tartu Akadeemilise malevkonna pealik Janek Riives ja metsateadlane Ivar Sibul. Sibula sõnul, kes selle väärt ettevõtmise aastaid tagasi algatas, oli see rahvarohkem kui eelmistel aastatel. Kohale oli tulnud nii kogenud kui algajaid metsaistutajaid, peresid ja sõpruskondi pea kõikidest maleva struktuuridest, kaasa arvatud naiskodukaitse, kokku ligi 50 inimest. 

Järvselja metsaülem Tanel Piiri sõnul tuli seekord puutaimi istutada 1,4 ha suurusele langile. Selleks oli Järvselja taimlast varutud 2800 hariliku kuuse 2-aastast potitaime. Puude istutamine toimus põhiliselt kahel viisil: istutustoruga, labidaga, lisaks oli Ivar Sibulal kaasa võetud ka istutuskiil. Et kõik taimed saaksid õigesti mulda, tegi metsaülem enne istutustööde algust üksikasjaliku ja täpse juhendamise, nii et „lahingpaaridel“ läks istutamine kärmesti lahti. Vähem kui kahe tunniga oli ettenähtud maa-ala metsameeste keeles "uuendatud“.

Vaatasime ka läheduses olevat, kaks aastat tagasi kaitseliitlaste poolt istutatud ning hea kasvuga noort kuusekultuuri. Väga kaasahaarava ja hariva loengu metsa eluringist ja toimimisest pidas samas Ivar Sibul.

Päev lõppes traditsioonilise seljankasupi, koogi ja kohviga Järvselja jahilossi aias. Hiljem said soovijad keha ja hinge kosutada metskonna suitsusaunas.

Kokkutulnuile meeldis päev väga – üle hulga aja saadi jälle üksteisega suhelda ja midagi head ära teha oma armsa isamaa hüvanguks. 

Eha Jakobson
NKK Tartu rk kultuurigrupp
Tamme jsk