Teksti suurus:
A A A

Tartu malev korraldab laigulise laupäeva

05.04.2017
KL Tartu malev korraldab laupäeval 8. aprillil Tartu Lõunakeskuses meeleoluka perepäeva Laiguline laupäev Lõunakeskuses, kus saab tutvuda Kaitseliidu tehnika ja varustusega, sõita soomukiga ning lapsed saavad endale soovi korral päris ehtsa kämomaskeeringu.

KL Tartu maleva pealik kolonel-leitnant Kalle Köhler ütles, et perepäeva eesmärk on tutvustada Lõuna-Eesti inimestele lähemalt Kaitseliidu tegemisi.

"Kuigi viimastel aastatel on Kaitseliiduga liitumine hüppeliselt kasvanud ja väga raske on leida kedagi, kes ei tunneks mõnda kaitseliitlast, ümbritseb Eesti üht suurimat vabatahtliku organisatsioone omajagu müüte, mida soovimegi kummutada," ütles kolonel-leitnant Köhler.
 
Lõunakeskuses demonstreerib Tartu malev oma relvastust ja tehnikat, maleva meedikud jagavad huvilistele elustamisõpet ning kaasa saab lüüa ka viktoriinis, mille auhinnaks on sõit lahingsoomukiga.
 
Unustatud pole ka lapsi ning Naiskodukaitse Tartu jaoskond avab lastenurga, kus saab ennast proovile panna takistusraja läbimises ning soovijad saavad endale ka päris ehtsa kämomaskeeringu.

Nendele, kes on kaalunud liitumist Kaitseliidu või Naiskodukaitsega, aga pole seda mõtet erinevatel põhjustel teoks teinud saavad kõigile oma küsimustele vastuse Lõunakeskuses avatud värbamispunktis.
 
Laiguline laupäev Lõunakeskuses on osa Lõunakeskuse Ostupeost ning Kaitseliidu tegemistega saab tutvuda kella 10-16.