Teksti suurus:
A A A

Tartu malev korraldab oma ajaloo suurima Maakaitsepäeva

09.06.2017
 

KL Tartu malev korraldab 23. juunil Raadil, Eesti Rahva Muusemi B-hoovis läbi oma ajaloo suurima Maakaitsepäeva, mis on pühendatud Võidupühale ja Tartu maleva 100. Aastapäevale.

Maakaitsepäev algab 23. juunil Eesti Rahva Muuseumi B-alal kell 10 hommikul, mil päeva tõmbavad käima Metsatöll ja Rohke Debelakk.

Militaarhuvilised saavad tutvuda meie liitlaste rasketehnikaga, kuna väljas on 17 moodsat sõjamasinat, mille hulgas on ka lahingtankid Challenger 2 ja Leclerc. Ajaloohuvilised saavad tutvuda II maailmasõja aegse tehnikaga nagu kultustank T-34 ja Saksamaa ründesuurtükiga StuG III.

Päeva üheks naelaks on vaieldamatult eelmainitud rasketehnika demonstratsioonesinemised ehk vastuse leiab küsimus, mis saab sõiduautost, millest sõidab üle tank.

Aset leiab ka suur näidislahing, mida ilmestavad kaitseväe pioneeride lõhkeimitatsioonid ja millest võtab soomukite toetusel osa ligi 100 kaitseliitlast ning julgelt võib öelda, et nii suurt näidislahingut pole Tartumaal seni veel läbiviidud.
Maakaitsepäeval on püstipandud ka sõdurilaager ja huvilised saavad teha sõjamasinatel lõbusõitu ning tutvuda saab Eesti sõjaajalooga alates viikingitest ja lõpetades II maailmasõjaga.

Oma jõulised etteasted viivad läbi ka Politsei-ja piirivalveamet, Vanglateenistus ja Päästeamet. Naiskodukaitse pakub sõdurisuppi ning samuti saab osaleda Naiskodukaitse heategevuslikul loteriil, kus loosi läheb üle 1000 auhinna.
Maakaitsepäev kulmineerub Võidutule saabumisega ning päev läheb sujuvalt üle jaaniõhtuks Raadi pargis, kus astuvad üles Lõõtsavägilased ühes Folkselli ja Konterbantiga.

Maakaitsepäeva korraldab KL Tartu malev koostöös Tartu valla ja Eesti Rahva Muuseumiga ja üritus on kõigile tasuta.

Maakaitsepäeva orienteeruv ajakava

10.00-10.30 Maakaitsepäeva avamine, Metsatöll I blokk
10.30    Eesti sõdur läbi aegade
11.00    Päästeameti demo
11.30    Metsatöll II blokk
12.00     Rasketehnika demo
13.00     Politsei- ja Piirivalveameti ja Vanglaameti demo
14.00     Näidislahing
14.45     Metsatöll III esinemisblokk
15.20     Kaitseliidu pidulik rivistus ja Kaunimate Kodude auhindade üleandmine
16.00     Võidutule saabumine