Teksti suurus:
A A A

Tartu malev korraldas Lõunakeskuses meeleoluka perepäeva

10.04.2017
Tartu malev viis laupäeval Lõuna-Eesti suurimas kaubanduskeskuses Lõunakeskuses läbi perepäeva Laiguline laupäev Lõunakeskuses.

Keskusele andis laigulisel jume KL Tartu malev ja Naiskodukaitse Tartu ringkond ning KL Tartu maleva pealiku kolonel-leitnant Kalle Köhleri sõnul oligi perepäeva eesmärk tutvustada Lõuna-Eesti inimestele lähemalt Kaitseliidu ja ka Naiskodukaitse tegemisi.

"Kuigi viimastel aastatel on Kaitseliiduga liitumine hüppeliselt kasvanud ja väga raske on leida kedagi, kes ei tunneks mõnda kaitseliitlast, ümbritseb Eesti üht suurimat vabatahtliku organisatsioone veel omajagu müüte, mida soovimegi kummutada," ütles kolonel-leitnant Köhler.

Lõunakeskuses demonstreeris Tartu malev oma relvastust, tehnikat ja varustust. Maleva ja Naiskodukaitse meedikud jagasid huvilistele elustamisõpet ning kaasa sai lüüa ka viktoriinis, mille auhinnaks on sõit lahingsoomukiga. Huvi soomukiga sõitmise vastu oli ülisuur ning vaieldamatult võib öelda, tegemist oli päeva ühe tõmbenumbriga.

Kohal oli ka kodutütred ja noorkotkad, kes maalisid huvilistele näomaalinguid ning olid koos naiskodukaitsega püsti pannud takistusraja.