Teksti suurus:
A A A

Tartu malev tähistab Eesti Vabariigi 106. aastapäeva Tartu linnas

20.02.2024
Ootame 24. veebruaril kõiki kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, noorkotkaid ja kodutütreid oma peredega tähistama üheskoos Eesti Vabariigi 106. aastapäeva Tartu linnas.
24. veebruari programm Tartu linnas:

Kell 8.15
 viiakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusmärkidele Pauluse ja Raadi kalmistul.
 
Kell 9.15 algab Tartu Vabadussõja mälestussamba Kalevipoeg juures vabariigi aastapäevale pühendatud Kaitseliidu Tartu maleva ja üliõpilasorganisatsioonide pidulik rivistus. Üritusel osalevad: Tartu linna esindus, Kaitseliidu Tartu malev, Naiskodukaitse, Kodutütred, Noored Kotkad, 2. jalaväebrigaad, akadeemilised organisatsioonid, Kaitseväe Akadeemia, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Vanglateenistus. Sõna saavad Tartu linnavolikogu esimees Kaspar Kokk ja Kaitseliidu Tartu maleva kaplan Priit Tamm.
 
Kell 10.00 Eesti lipu austamise tseremoonia Tartu Tähetorni juures. Sõnavõttudega esinevad Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, Tartu vallavanem Jarno Laur, EELK Tartu praostkonna praost Kristjan Luhamets ja Eesti Üliõpilaste Seltsi abiesimees Oliver Ney. Esinevad puhkpilliorkester Tartu, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus, Tartu meeskoor Akadeemiline Emajõgi, Haaslava meeskoor, Eesti Metsatöötajate meeskoor Forestalia. Tartu tähetorn on pärast tseremooniat huvilistele avatud kuni kella 13ni. Sissepääs kõigile tasuta.
 
Kell 11.00 Raekoja platsil Kaitseliidu Tartu maleva liikmete ergutamine ja uute liikmete vande andmine. Kõigile huvilistele on avatud Kaitseliidu tehnika- ja relvanäitus ning tutvuda saab ka Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ja Vanglateenistuse tehnika ja tööga.

Kell 12-13.30 Raekoja platsil uisurahvapidu koos folklooriklubiga Maatasa.
Samal ajal saab vaadata Kaitseliidu tehnika- ja relvanäitust.