Teksti suurus:
A A A

Tartu malev tuli KL meistrivõistlustel murdmaasuusatamises III kohale

06.02.2017
5.veebruaril Otepääl Tehvandil toimunud Kaitseliidu meistrivõistlustel murdmaasuusatamises võitis üldarvestuses Tartu malev teist aastat järjest Võrumaa ja Valgamaa maleva järel III koha.

Kaitseliidu suusavõistlustel osales sel aastal pea 450 suusatajat erinevatest malevatest. Tartu maleva võistkond oli sel aastal samuti suurem kui eelmisel, koosnedes 34-st tublist suusatajast ning nende abilistest ja toetajast.

Võistkonna komplekteerituse osas arenguruumi veel on, sest kaks vanemat vanuserühma D55+ ja H60+ olid esindamata ning Noorte Kotkaste nooremas ja keskmises vanuseastmes oli kummaski ainult üks esindaja. Vaatamata sellele olid kõik väga tublid, sest iga osaleja punkt oli oluline ning kokkuvõttes III koht on hetke parim võimalikest.

Kaitseliidu meistriteks omas vanuseklassis tulid meie võistkonna kõige nooremad liikmed Gerda ja Stefan Kivil. Poodiumikohti kokku lugedes olidki meie maleva edukamateks suusatajateks noored: omas vanuseklassis sõitis välja II koha Ralf Kivil, III koha Jürgen Kukk ning Birgit Kasela. Meeste arvestuses jäi napilt 3,6 sekundiga meistritiitlist ilma ning pidi sel korral II kohaga leppima meie teotajaliige Vahur Teppan.

Sel korral esmakordselt kavas olnud 6x1 km teatesuusatamises, mis hõlmas siis nö kolme vanuseklassi noored, täiskasvanud ja veteranid, saavutas Tartu malev samuti kõrge III koha. Teatevõistkonda kuulusid Birgit Kasela, Jürgen Kukk, Kadri Limberg, Reimo Leol, Britta Kasela ja Vahur Teppan. 

Helen Saal,
maleva spordipealik