Teksti suurus:
A A A

Tartu maleva "Aasta kaitseliitlane 2015" on Henrik Guthan

23.12.2015
Tartu maleva aasta kaitseliitlase tiitli pälvis Tartu maleva  rühmavanem Henrik Guthan.
 
Henrik Guthan liitus Kaitseliiduga juba 15 aastat tagasi, astudes 2000. aastal Tallinna maleva Kalevi malevkonda. "Olime sõpradega seda juba kaua aega arutanud ning 2000. aastal otsustasimegi, et teeme selle siis ära," rääkis igapäevaelus juhtimis- ja meeskonnakoolitusi läbiviiv Henrik Guthan.
Tallinna malevas sukeldus Henrik aktiivselt Kaitseliidu tegemistesse. Ta läbis jaopealiku, instruktori ning mitu erialakursust ning panustas jaoülemana Tallinna maleva arengusse.
2010. aastal tegi Guthanite pere oma elukorralduses pöörde ning kolis Tallinnast Tartu, kus liitus juba Tartu malevaga. Tartus olles võttis ta enda kanda ka ühe Noorte Kotkaste rühma juhtimise ja seda üsna proosalisel põhjusel. Henriku üks poegadest tahtis liituda Noorte Kotkastega, kuid paraku polnud rühmapealiku, kes oleks rühma kokku pannud. Nii võttiski ta rühmajuhtimise ise vedada ning lõi uue Noorte Kotkaste Jäägri rühma, mis koosneb peamiselt Supilinna poistest.
Selle kõrval lõi ta aktiivselt kaasa Tartu maleva  tegemistes, olles rühmaülema kohusetäitja kui ka rühmavanem. Väljaspool Kaitseliitu tegeleb Henrik samuti noortega, õpetades riigikaitset Lähte Ühisgümnaasiumis ja Nõo Reaalgümnaasiumis.
Kuid see pole veel ka kõik. Henrik Guthan valmistab ka Eesti Sõjamuuseumile ekspositsioone, kus muuseumikülastajad saavad tunda emotsiooni, mida tundsid omal ajal rindel olevad sõjamehed.
Küsimusele, mis on muutunud Kaitseliidus 15 aasta jooksul, vastas Henrik Guthan, et muutused on olnud väga suured. "Siis polnud ühtset vormi ega midagi. Õppustele anti kaasa vaid paar-kolm paukpadrunit ja kõik. Nüüd on poliitiliselt mõistetud Kaitseliidu tähtsust ja mehed ei pea enam riigi kaitsmisele peale maksma.  Võib öelda, et tegemist on olnud ägeda muudatusega, " rääkis ta.

Henrik Guthani  tunnustused:
Tallinna maleva pealiku hinnaline kingitus kohusetundliku teenistuse eest 2009.
KL Teenetemedali III klass 2010
KL Teenetemedali II klass 2014
I malevkonna rinnamärk 2015


Foto: Orm Gregori Joost