Teksti suurus:
A A A

Tartu maleva kompaniiülem tegi eduka MMA profidebüüdi

24.10.2016
Tartu maleva kompaniiülem Alar Hutrov tegi 21. oktoobril Saku suurhallis aset leidnud Xplosion Fight Series`il profidebüüdi MMA-s ehk sportlikus vabavõitluses, kus võitis Leedu vabavõitlejat Mantas Selvenist kohtunike ühehäälse otsusega.

Selle matšiga alustas Alar Hutrov (pildil paremal) oma profikarjääri ning tema kui amatöörsportlase kontole jäi 11 võitu, 5 kaotust ja 2 viiki.

"Profikarjääri minek oli omamoodi sundseis, kuna praeguste IMMAF (International Mixed Martial Arts Federation) reeglite kohaselt ei saaks ma enam võistelda amatöörina, kuna olen kunagi võistelnud profi vastu, kuigi amatöörreeglite järel," selgitas ta.

Profikarjäär tähendab aga Alar Hutrovile juba hoopis teistsugust maailma: teravamaid vastaseid, tunduvalt suuremat treeningmahtu ja samas ka pühendumist.  "Õnneks on Kaitseliidus töögraafik suhteliselt paindlik ja kes teeb, see jõuab."
Alar Hutrov tõdes, et profimaailmas on ta alles oma tee alguses ning kerge ei saa seal kindlasti olema.

"Lühidalt kokkuvõttes, kui amatöörina võistled eelkõige kogemuse saamiseks, siis profina loevad ainult tulemused ja need määravad sinu taseme ühes või teises liigas. Kusjuures konkurents on väga tihe ja loeb ka see, kui nimekaid vastaseid oled võitnud," selgitas ta.

Ida-Virumaal Avinurme lähedalt pärit Hutrov alustas MMA treeningutega õpingute ajal Kõrgemas Sõjakoolis ning ta jätkas treeningutega ka Võrus Kuperjanovi pataljonis rühmaülemana teenides.

MMA (akronüüm inglise keelest mixed martial arts 'segatud võitluskunstid') on tänapäevane täiskontaktne kahevõitlusala, kus kasutatakse tehnikaid poksist ja tai poksist, kreeka-rooma ja vabamaadlusest, brasiilia jiu-jitsust ja teistest kahevõitlusaladest.