Teksti suurus:
A A A

Tartu maleva pealiku abi on Kristjan Bachman

14.05.2020
Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi nimetas 6. mail Tartu malevapealiku abi ametikohale Kristjan Bachmani.
 
Kristjan Bachman on alates 2015. aastast Tartu maleva Esimese malevkonna pealik ja tööalaselt panustab Kristjan Kõrgema Kunstikooli Pallas osakonnajuhataja abi ja lektorina, samuti tegeleb ta eraettevõtjana ajaloopärandi säilitamise valdkonnas, tehes koostööd Muinsuskaitseameti, omavalitsuste ja Eesti sõjamuuseumitega.
 
Kristjan Bachman omab pärandtehnoloogia magistri kraadi. (Tartu Ülikool VKA)
 
Kristjani hobideks on Vabadussõjaga seonduv temaatika ja Vabadussõja mälestussammaste korrastamine. Teine hobi on II maailmasõja Eesti sõjaajalugu, selle taasesitamine ja üldsusele vahendamine. Kolmas on tänavakunst ja aerograafia, mis on vastukaaluks militaarsetele tegevustele.
 
Oma missiooni kirjeldab Kristjan järgnevalt. „Minu tahe on eelkõige rahuaegsete allüksuste koostöö ja kaasamise ühtlustamine, mis on ka üks selle ametikoha ülesandeid. Kahekümne viie kaitseliidu-aasta jooksul olen õppinud tundma maleva allüksuste omapära ja dünaamikat. Näen, et vabatahtlikud tahavad teha ja toetavad üksteist - see on oluline koostöö alus.  Aastatega on tegevus Kaitseliidus loonud minu ümber tutvusringkonna, mille olemasolu peaks mind sellel ametikohal toetama ja kindlasti püüan anda endast parima.“
 
Kristjan Bachman on pälvinud Aasta kaitseliitlane 2012 ja Tartumaa Kultuuripärl 2017 tiitli.