Teksti suurus:
A A A

Tartumaa maakaitsepäev pakub põnevat tegevust nii noortele kui vanadele

15.06.2016
Tartumaa maakaitsepäev pakub põnevat tegevust nii noortele kui vanadele
Kaitseliidu Tartu malev tähistab Võidupüha 23. juunil traditsioonilise maakaitsepäevaga, mis toimub tänavu Tähtvere vallas Ilmatsalus, kus pakutakse põnevat meelelahutust nii väikestele kui ka suurtele külastajatele.

Maakaitsepäeva üritused algavad kell 11 Tähtvere valla keskuses Ilmatsalus asuvas pargis, kus huvilised saavad tutvuda Kaitseliidu relvastuse ning Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti ning Vanglateenistuse tehnika ja varustusega.
Traditsiooniliselt saab maakaitsepäeval maitsta ka sõdurisuppi,  osaleda Naiskodukaitse korraldatud loteriis, millest teenitud tuluga toetatakse Ilmatsalu lasteaia pillide ostu. Maakaitsepäeva väikestele külalistele on mõeldud aga tegevusnurk, kus saab lähemalt tutvust teha sõdurivarustuse ja muu põnevaga.

Maakaitsepäeval korraldavad Tartu maleva Tamme malevkonna liikmed demolahingu, PPA kiirreageerijad näitavad pahalase püüdmist, tuletõrjujad redelauto kasutamist ja inimese päästmist autost, vanglateenistus mängib läbi taktikalise olukorra ja Teaduskeskus "Ahhaa!" teeb teadusteatrit. 

Lisaks sellele on maakaitsepäeva külastajal võimalik külastada põnevaid teemapunkte, kus näidatakse erinevaid vahendeid, tehnikat, relvi või õpetatakse kasulikke oskusi. Maakaitsepäeval esinevad  lasteaia ja põhikooli lapsed ning üles astuvad kaks kohalikku rahvatantsurühma.

Maakaitsepäev kulmineerub kell 14 paraadrivistusega ning samuti antakse maakaitsepäeval pidulikult üle konkursi "Eesti kaunis kodu" võitjatele üle autasud.

Nende jaoks, kelle pole võimalust tulla Tartust Ilmatsallu oma transpordiga, on Tähtvere vald pannud käima 23. juunil bussiliini.  Bussid väljuvad Lõunakeskuse Sotka juurest kl 10:30, 11:00 ja 11:30 Ilmatsalu suunal. Tagasi Tartu on võimalik bussiga sõita Ilmatsalust Kooli peatusest kl 14:30, 15:00 ja 15:30.

Tartu maakaitsepäeva korraldavad Kaitseliidu Tartu malev ja Naiskodukaitse Tartu ringkond koostöös Tartumaa Omavalitsuste liidu, Politsei- ja piirivalveameti, Päästeameti, Vanglateenistuse ja teaduskeskusega "Ahhaa!".