Teksti suurus:
A A A

Tartumaa võidutuli võetakse vastu Maarja-Magdaleenas

17.06.2020
Kuigi tänavu jäävad ära maakaitsepäevad, tähistab Kaitseliit võidupüha sarnaselt eelnevate aastatega lippude heiskamise ja võidutule jagamisega.


Tartumaal saavad võidupüha üritused alguse 23. juuni hommikul kell 7.00, kui COVID-19 viirusest tingitud eriolukorras aktiivselt Politsei- ja Piirivalveametit toetanud Naiskodukaitse Tartumaa jaokskonna liige Tiina Jaksman ja Tartu maleva Põhja-Tartumaa Üksikkompanii kaitseliitlane Raigo Pool heiskavad 23. juuni hommikul põlise Maarja-Magdaleena kihelkonna keskuses Maarja-Magdaleenas riigilipu.
 
Võidutule vastuvõtmistseremoonia algab Maarja-Magdaleena Vabadussõja ausamba juures kell 15, mil võidutule toojad, Tartumaa parim noortejuht Mairo Orav ja noorkotkas Reigo Joorits annavad tule üle kohalike omavalitsuste esindajatele.

Maarja-Magdaleenast viiakse võidutuli koduvaldadesse ning lisaks neile viivad Elva malevkonna kaitseliitlased võidutule Elva valda ning Tartu maleva I malevkonna kaitseliitlased võidutule Võnnu Vabadussõja ausamba jalamile.

Võidutuli viiakse ka Lähte kiriku surnuaiale maetud kapral Mihkel Areni hauale, kes langes Vabadussõjas 17-aastasena Orava mõisa lahingus. Tartus jõuab võidutuli kell 16.30 Kalevipoja ausamba jalamile, kus kõik soovijad saavad saavad viia selle kaasa ja süüdata kodus jaanitule.

Võidutulede liikumist oma kodukohad vaadake lähemalt valla infokanalitest!

Võidupühaga tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landesveeri üle 23. juunil 1919 ja see on eestlaste kõigi aegade võitude ja võitluste mälestuspäev, meenutamaks Lembitu päevil alanud lakkamatut võitlust eesti rahva olemasolu ja poliitilise vabaduse eest.