Teksti suurus:
A A A

Tartus saab avalöögi heategevuskampaania "Anname au!"

05.04.2016
Neljapäeval 7. aprillil kell 18 sai Tartu raekoja platsil avalöögi heategevuskampaania "Anname au!", kutsudes tunnustama Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning nende lähedasi.

Sinilill on veteranide toetussümbol, mida tutvustati esmakordselt 2013. aastal ja heategevuskampaania juhatab sisse veteranipäeva tähistamise 23. aprillil.

Eestis on ühtekokku 2800 meest ja naist, kes on alates 1995. aastast osalenud rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel või kes on saanud vigastada teenistuses olles Eestis.  Need vaprad mehed ja naised,  on andnud olulise panuse Eesti julgeoleku tugevdamisse ja tänu neile on Eesti täna hästi kaitstud.

Heategevuskampaania käigus kogutakse toetusi Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule, mis toetab vigastatud veteranide ja nende lähedaste taastusravi ning spordi- ja õppetegevust. Tänavu on plaanis kogutud raha eest osta taastusraviseade Pärnu haigla taastusravi- ja heaolukeskusele ja toetada Eesti Füsioterapeutide Liitu vigastatud veteranide abistamise koolituste läbiviimisel. Samuti  toetatakse mittetulundusühingut Peaasi, mis tegeleb noorte meeste vaimse tervise parandamisega. 

Kampaaniat viivad läbi Naiskodukaitse ja Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing.

Vaata lisaks: facebook.com/NKKTartuRingkond

Foto: Monika Ristisaar