Teksti suurus:
A A A

Tartust saab võidupüha linn

10.06.2019
Kaitseliit korraldab võidupüha paraadi tänavu Tartus, kus võib 22. ja 23. juunil näha sõdureid, relvi, sõjatehnikat ning nautida sõjaväeorkestrite muusikat.
 
Esmakordselt võidupüha paraadil ei ole Kaitseliidu üksused üles rivistatud mitte malevapõhiselt, vaid näidatakse Tartu, Põlva, Sakala, Valgamaa ja Võrumaa malevast koosneva Lõuna maakaitseringkonna erinevaid võimeid. Väljas on lahinggrupp koos oma allüksustega ning maakaitseüksused, mille koosseisus on kergjalaväekompanii, formeerimiskeskus ja korrakaitserühm.
 
Lisaks on rivis veel Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde kompaniid, valveüksuse rühm ning Kaitseliidu kooli ja küberkaitseüksuse liputoimkonnad. Eestist osalevad paraadil veel Abipolitseinike Kogu ja Päästeameti liputoimkonnad ning Vanglateenistuse ning Politsei- ja Piirivalveameti rühmad.
 
Välisüksustest on paraadile oodata Soomest, Poolast, Rootsist ja Ukrainast liputoimkondi ning Ameerika Ühendriikidest, Lätist, Leedust, Suurbritanniast ning Prantsusmaalt rühmasid.
 
Muusikat teevad Tallinna ja Jõgeva maleva ühendorkester, Pärnumaa maleva orkester, Kaitseliidu torupilliüksus ja Katseväe orkester.
 
Võidupüha sündmused Tartus saavad alguse juba 22. juuni õhtul kell 21.30 kui noorkotkad süütavad Tartu laulupeo raames tikkude või välgumihkli abita muinastule.
 
23. juuni hommikul kell 8.30 asetatakse pärjad Vabadussõja mälestusmärgi „Kalevipoeg“ jalamile. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.
 
Võidupüha paraadi rivistamine algab 23. juunil kell 10.30 Tartus Vabaduse puiesteel. Paraad algab kell 11.00 presidendi saabumisega.
 
Peale paraadi, kell 12.15 algab Poe tänava pargis maakaitsepäev, kus saab näha Kaitseliidu, Kaitseväe, Päästeameti, Vanglateenistuse ning Politsei- ja Piirivalveameti näituseid.