Teksti suurus:
A A A

Teateid suusaradadelt - toimus IV Tartu teatemaraton

09.02.2015
Tartu malevat esindanud naiskond
Pühapäeval 8.veebruaril peetud IV Tartu teatemaratonil osalesid Tartu maleva võistkonnad. Teatemartoni võitis võistkond SuusaAkadeemia koosseisus Timo Simonlatser, Andres Kollo, Kein Einaste ja Vahur Teppan, kes on ühtlasi Kaitseliidu Tartu maleva liige.
 
Tartu Teatemaratoni raames peetakse teist aastat järjest ka Kaitseliidu meistrivõistlusi teatesuusatamises, kus omavahel võtavad mõõtu malevate neljaliikmelised võistkonnad. Sel aastal oli esindatud kuus malevat, neist Saaremaa malev kahe meeskonnaga ning Tartu malev meeskonna ja naiskonnaga. Kaitseliidu meistrivõistlused teatesuusatamises võitis, nagu eelneval nädalavahetusel toiminud Kaitseliidu meistrivõistlused suusatamises, Võrumaa malev, kes Teatemaratoni üldarvestuses saavutas kõrge 11. koha. Teisele kohale tulid Saaremaa ja kolmandale Järva maleva mehed. Tartu maleva meeskond koosseisus Indrek Roos, Rain Eensaar, Roman Kattai ja Kevo Jürmann, jäi sel korral Valgamaa maleva järel viiendale kohale. 

Kaitseliidu malevate arvestuses VI koha saavutas Saaremaa II ja VIII koha Rapla maleva meekond. Ainsa Kaitseliidu naiskonnana rajale läinud Tartu maleva naised said jagu ühest maleva meeskonnast ja jõudsid kokkuvõttes 78. kohale. Tartu maleva naiskonnas suusatasid naiskodukaitsjad Helen Saal, Maret Vaher, Kadri Limberg ja kodutütar Kaisa Sander. Tartu Teatemaratoni läbis 137 võiskonda ning Tartu maleva liikmeid jagus teistessegi firmade ja sõpruskondade koosseisudesse.