Teksti suurus:
A A A

Toimus järjekordne Grenaderi Karika laskevõistlus

02.06.2016
Tartumaal Nõo vallas toimus 28.-29. mail järjekordne Grenaderi Karika laskevõistlus. 

Grenaderi Karika võistlusel võisteldakse  SRA laskmises, mille lühend tuleb soome keelsest sõnast sovellettu reserviläisammunta ja tähendab reservväelastele kohandatud laskesporti.
 
Soomest alguse saanud spordiala on aasta aastalt ka eestlaste seas populaarsust kogunud ning möödunud nädalavahetusel toimus Tartumaal Nõo vallas Kahna karjääris juba neljas Grenaderi Karika laskevõistlus, kus osales üle 50 võistlejat, kes võtsid omavahel mõõtu nii standard- vaba- kui ka seeniorklassis.
 
Vabaklassi relvaks oli vintraudne relv, miinimumkaliibriga 5,56, millele oli lubatud on täiendavad sihtimisseadmed ja tugijalad. Standardklassi relvaks oli 7,62 kaliibriga tabelrelv (AK-4, M-14), millel tugijalgade ja optiliste/elektrooniliste sihikute kasutamine ei olnud lubatud.
 
SRA-laskmise esindusorganisatsiooniks on Eesti Reservväelaste Laskespordiklubi, mis on loodud laskespordiala edendamiseks ja huviliste koondamiseks. Klubi eesmärgiks on kaitseliitlaste, reservväelaste ja jõustruktuuride liikmete laskmisoskuse tõstmine, võistluste korraldamine ja välisvõistlustel osalemine. Klubi tegevuse kohta leiab lisainfot Eesti

Reservväelaste Laskespordiklubi kodulehel ja klubiga liitumissoovist võib anda märku aadressil infoshooter.ee või mobiiltelefonil 5076219 (Erki Vään).
 
Võistluse tulemused
 
Üldine järjestus

I koht - Erki Vään
II koht - Kalev Koppel
III koht - Rene Lepik
 
Standardklassi kategooria

I koht - Ülar Laaneoja
II koht - Hendrik Kanter
III koht - Martin Merirand
 
Vabaklassi kategooria

I koht - Erki Vään
II koht - Kalev Koppel
III koht - Rene Lepik
  
 Seeniorklassi kategooria

I koht - Kalev Koppel
II koht - Ain Ehari
III koht - Ervin Lokko
 
Võistkondlik järjestus
 
 I koht - ERLK: Erki Vään, Kalev Koppel, Ervin Lokko
II koht - LTÜR I: Ülar Laaneoja, Hendrik Kanter, Martin Merirand
III koht - STAAP: Rene Lepik, Marko Kerna, Enn Keerd
 
Üldjärjestusega saab tutvuda siin: http://www.shooter.ee/images/SRA/results/Greander2016/resultsOverall_overall_v3_2.pdf
 
Lisalugemist võistluse kohta leiab SIIT.  

Fotod ja tekst: Eveliis Padar, Tartu maleva teavituspealik