Teksti suurus:
A A A

Uues kuues soomustransportöör BTR-80 jõudis tagasi Lehola õuele

20.01.2015
Reedel, 16. jaanuaril sõitis värskelt renoveeritud soomustransportöör BTR-80 Lehola tänava õppe- ja tagalakeskuse väravatest sisse, jäädes ootama võimalust kodumalevat teenida.

 
Väljakutse korraldada soomustransportööri renoveerimine, võtsid vastu Tamme malevkonna vabatahtlik Toomas Olbrei ja Akadeemilisse malevkonda kuuluv Tarvi Olbrei. Toomas Olbreile kuulub rahvusvaheliste autovedudega tegelev ettevõte AS Olbtar, mille ruumidesse eelmise aasta septembris soomuk viidi ja kus ka töid teostati. Käed õliseks ja värviseks tegid just sealsamas igapäevaselt töötavad tublid mehhaanikud, kellele seesugune väljakutse uudne ning huvitav kogemus oli. Kokku veetsid mehed oma põhitöö kõrvalt soomuki kallal nokitsedes koguni 800 tundi. Lisaks keretöödele, mis andsid soomukile otse tehasest tulnud välimuse, seati masin ka täielikult sõidukorda.

Tulemusega on põhjust rahul olla – maleva masinapark on saanud väärika täienduse. Malevapealik major Kalle Köhler tunnustas ettevõtjatest kaitseliitlaste tavapärasest teistsugusemat panust – ka oma käsutuses olevat ressurssi maleva teenistusse rakendades, on võimalik märkimisväärselt kasulik olla.

Tartu maleva tänu kuulub kõigile, kes soomustransportööri korda seadmisse panustasid!  
Pildimeenutus: