Teksti suurus:
A A A

Võidu Sõit


Võidupüha ja võidutule toomine koduvalda- või linna on olnud iseseisva Eesti üks esimesi traditsioone. Nimetatud traditsioon on lähiajaloost läbi põimunud ka suvise pööripäeva ja Jaanipäeva tähistamisega.

Eelmise sajandi kolmekümnendatest aastatest on ka pärit traditsioon, kus võidutule toimetasid kodukohta Kaitseliidu mootorratta allüksused. Mootorratturitest kullerid olid need, kellele usaldati vabadust sümboliseeriva võidutule transport. Nimetatud ajajärgul oli mootorratas progressi, võimekuse ja kiiruse märgiks.

Võidutule motoeskordi traditsiooni taastas MÜR 2010. aasta Tartu Maakaitsepäeval koostöös Põlva maleva MÜR-ga, kui tõime võidutule Jõesuu sillalt Tartusse. 2011. aasta Võidu Sõit eskortis võidutuld Puurmani sillalt Tartu Võidupüha paraadile, sellelt tulelt süüdati kõikidesse maakondadesse viidud võidutuli.
2012. aasta Võidu Sõit toimus 23. juunil Tartu maakonna piirilt Jõesuu sillalt Tartu Maakaitsepäevale.

Võidu Sõidu traditsiooni tähistamiseks asutas MÜR 2011. aasta 25. mail Võidupüha traditsiooni jätkamise mälestusmedali ja annetas selle 30-le traditsiooni jätkumisele kaasa aidanud isikule.
Igal Võidu Sõidul on osalenud pealt saja organiseerunud mootorratturi, alati on oodatud ka kõik Tartu maleva tsiklistid. Grupis sõidu reegleid loe siit.

Ootame sellele sõidule kõiki organiseerunud mootorrattureid! Eskordi logistikatoetuse tagamiseks palume soovijatel endast teada anda e-postil myrtartukaitseliit.ee.